pardus-linux-sistem
Virtual Box ile Sanal Pardus Kurmak
Kasım 20, 2017
bitikpil-özel güvenlik çalışma şartları
Özel Güvenlikçi Olmak
Aralık 2, 2017
Tümünü Göster

Mr. Robot (Dizi Önerisi)

en-kaliteli-diziler

mr-robot-siber-dizi

Mr.Robot Neyi Anlatıyor?

Mr. Robot, senaryosu Sam Esmail tarafından yazılmış Amerikan suç gerilim dizisi. Dizinin ana konusu ise gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışırken geceleri kanunsuz bir hacker olan Elliot isminde sosyal çevresi pek olmayan ve psikolojik sorunları olan genç bir programcının yaşamı. Dizi ilk duyurulduğunda mini dizi olacağı söylenmişti ancak Orijinal yayın tarihinden önce beğeniye sunulan dizi çok tutulunca devam edilmesine karar verildi ve şuan dizi 3. sezon içerisinde tüm heyecanıyla devam ediyor.

Dizi Oyuncuları: Rami Malek (Elliot), Christian Slater (Mr.Robot), Carly Chaikin (Darlean), Portia Doubleday (Angela), Martin Wallström (Tyrell Wellick), Grace Gummer (Dipierro)

dizi önerileri

 

Filmin asıl türü dram ve suç ancak her türden içinde biraz biraz barındırıyor. Örneğin ilk sezonda kafanıza kesinlikle yatan düşünceler ikinci sezonda aaa gerçekten öylemiymiş söylemlerine bırakıyor buda her geçen bölümde diziye gizem katıyor.

Dizi de sık sık sosyal mühendislik gibi hackerlik taktiklerinden Gnome Kde Linux gibi bilgisayar sistemlerinden ve internet ağlarından bahsediliyor.

 

Dizi en son 2015 yılında Antalya’da düzenlenen G20 zirvesine atıfta bulundu. Spoiler vermemek için konunun çok detayına girmesekte mutlaka facebook gibi sosyal ağlardan dizinin 3.sezonunda yayınlanan bölümünde Atatürk büstü ve Türk bayrağını görmüşsünüzdür.

dizi-tavsiyeleri

  • Genel olarak diziyi fazla spoiler vermeden anlatmaya çalıştık umarım sizde izlemek istersiniz ve beğenirsiniz. Her bölüm ortalama 45-50 dakika sürmekte buda öyle türk dizileri gibi saatlerce başından kalkamayacağınız anlamına gelmiyor bu sebeple hem kaliteli hem senaryosu ile de vakit kaybı olmayacak bir dizi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir