Xiaomi Mi Band 3 inceleme – Mi Band 3 Uzun Kullanım Deneyimi

forum-mi-band-3-inceleme

xiaomi-mi-band-3-kullananlar

Yaklaşık 3 aydır xiaomi mi band 3 akıllı bileklik kullanıyorum. Bu sebeple mi band 3 inceleme konulu bu yazıyı paylaşmak istedim. Mi band 3 uzun kullanım deneyimimi yazı içeriğinde bulabilirsiniz.

Xiaomi Mi Band 3 Uzun Kullanım Deneyimi – Mi Band 3 Kullananlar

Ben genel olarak cihazdan memnun olduğum için öncelikle az olan olumsuz yönlerinden başlamak istiyorum.

1- Kordon (Kayış) (-)

Cihazla birlikte gelen kordon pek kaliteli değil. Elinize tam otursun diye biraz sıkarsanız, bileğinizde iz yapıyor. Gevşek bırakırsanız bu sefer de bileklik elinizde çok oynuyor ve gevşek olduğu için bazı ölçümleri yanlış yapıyor. Bu sebeple kordonu çok beğenmedim ancak ekstra ücretle harici kordon da satın alabilirsiniz.

2- Türkçe Dil Seçeneği (-)

Cihaz için maalesef hala türkçe dil paketi yayınlanmadı. Akıllı bilekliğe bağlandığınız cihazın dili İngilizce ise bileklikte kendi dilini İngilizce yapıyor. Ancak telefonunuzun dilini Türkçe yaparsanız, cihazın dili Çince oluyor. Ben bu sebeple uzun bir süre telefonumu İngilizce olarak kullandım.

Eğer bilekliğinizin dilini ille de Türkçe yapacağım diyorsanız tabi ki bu da mümkün. Telefonunuza birkaç harici program yükleyerek mi band 3 akıllı bilekliğinizin dilini Türkçe yapabilirsiniz.

3- Nabız Ölçümü (+)

Mi band 3 cihazı isterseniz belirli aralıklarla nabzınızı ölçebilir. Şayet cihazı bileğinize çok gevşek takmadıysanız, yapılan ölçümler büyük oranda doğru oluyor. Ayrıca ölçümleri isterseniz manuel isterseniz otomatik yapabilirsiniz.

Not: Nabız ölçümünü otomatik ve kısa süreli ayarlamak, pil ömrünü bir hayli etkiliyor.

4- Uygulama Bildirimleri (+)

Mi band 3 cihazını kullanmak için telefonunuza kurduğunuz mi fit uygulaması menüsünden, telefonunuzda yüklü uygulamaları aktif hale getirebilirsiniz. Bu sayede aktif ettiğiniz uygulamalardan bildirim alabilirsiniz.

Örneğin whatsapp uygulama bildirimlerini açtınız ise whatsapp uygulamasına gelen tüm mesajları görebilirsiniz. Üstelik bileklik bu gelen mesajları kendi hafızasına kaydediyor. Hafıza doldukça da eski mesajları kendisi siliyor.

5- Alarm (+)

Telefonunuzun alarmı ile bilekliğin alarmı birbirinden farkı. Eğer akıllı bilekliğinizin alarmını kullanmak istiyorsanız, mi fit uygulaması içerisinden alarm kurmanız gerekmekte. Bu özellikte gayet kullanışlı çünkü bileğinizde o titreşimi hissedip uyumaya devam etmek bir hayli zor.

bitikpil-mi-band-3-inceleme

mi-band3-kullanici-yorumlari-

Mi Band 3 inceleme – mi Band 3 akıllı bileklik – Xiaomi Mi band 3 özellikleri – Kullanıcı Yorumları – Mi Band 3 Uzun Kullanım – Mi band 3 kullananlar

6- Spor Aktivite Takibi (+)

Mi Band 3 akıllı bileklik yaptığınız spor aktivitelerini sizin için takip edebilir. Ne kadar süre spor yaptığınızı, spor esnasında ki kalp atış hızınızı ve spor esnasında harcadığınız kaloriyi bilekliğinizden öğrenebilirsiniz.

7- Gelen Aramaları Görme ve Reddetme (+)

Mi band 3 ile telefonunuza gelen aramaları bilekliğinizden görebilir ve isterseniz bu aramayı bilekliğinizden reddedebilirsiniz. Akıllı bilekliği kullandığım süre boyunca bu özellik hep aktifti. Telefonum yakınlarda iken çaldığında telefonumun yanına gitmeden kimin aradığını bilebiliyorum. Hatta geçtiğimiz günlerde telefonumu evde bırakıp üst kata komşuya gitmiştim. Telefonuma gelen arama bilekliğe geldi ve arandığımdan haberdar oldum.

8- Hava Durumu (+)

Akıllı bilekliğinizin menüsünden bulunduğunuz bölgede ki hava durumunu inceleyebilirsiniz. Bilekliğiniz sizin için bugün, yarın ve sonraki günün hava tahminlerini ekranda gösterir.

9- Kronometre (+)

Kronometre kullanmak istiyorsanız, mi band 3 menüsüne girerek bu sayacı kullanabilirsiniz.

10- Cihazı Bulma (+)

Bu özelliği de mi band 3’ü kullandığım süre boyunca birkaç kez kullandım. Bileklik kolunuzda ancak telefonunuzun evde nerede olduğunu bulamıyorsanız, mi band 3 ile telefonunuzu kolayca bulabilirsiniz. Menüde bulunan find device (cihazı bul) özelliği ile bileklik bağlı olduğu telefonun çalmasını sağlar.

11- Uyku Yönetimi (+)

Mi band 3 uyku takibi nasıl yapılır? Mi band 3 kolunuzda iken uyuduğunuzda cihaz uyku esnasında ki hareketlerinize istinaden bir uyku kalitesi çıkarıyor. Bu sayede uykunuzun kaç saati derin uykudasınız kaç saati hafif uykudasınız, bunu inceleyebiliyorsunuz. Bunun için telefonunuza yüklediğiniz ve cihaza bağlandığınız mi fit uygulaması arayüzünden uyku verilerine bakabilirsiniz.

12- Suya Dayanıklılık (+)

Duşa girdiğimde bileklik kolumda oluyor ve herhangi bir problem çıkmıyor. Ancak bu özelliği şuan için havuzda veya denizde test etmedim.

13- Pil Ömrü (+)

Gelelim, mi band 3 inceleme yazısının en kritik başlığına. Xiaomi cihazın ortalama 20 gün pil ömrü olduğunu söylüyor. Ben whatsapp bildirimlerini, gelen arama bildirimlerini açarak ve sürekli nabız ölçümü yaparak kullandığımda 15 gün hiç şarj etmeden kullandım. Ardından gelen aramaları açık bırakarak whatsapp bildirimlerini kapattım ve günde bir defa nabız ölçümü yaptım. Bu sefer cihazın bataryası 22 gün dayandı. Üstelik cihaz 2-3 saat içerisinde tamamen şarj olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir