Windows için Olmazsa Olmaz En iyi 9 Ücretsiz Program

windows-10-kurulum-program

en-iyi-ucretsiz-programlar

Yeni bir PC aldığınızda veya Windows’u yeniden yüklediğinizde, bilgisayarınızı kişiselleştirip, programlar yüklersiniz. Anti virüs programları, video oynatıcı, bilgisayar temizlik programları derken bir hayli zaman harcarsınız. Biz de bu yazımızda bu kişiselleştirme de kullanacağınız windows için olmazsa olmaz olarak gördüğümüz en iyi 9 ücretsiz program listeledik.

Avast – Ücretsiz Anti Virüs Programı

Bilgisayarlarımız için kesinlikle bir anti virüs programı kullanırız. Kimileri belirli bir ücret karşılığı program satın alır, kimileri crack kullanır. Bizde ücretsiz bir anti virüs programı önereceğiz. Daha önce bizimde kullandığımız avast bu ücretsiz anti virüs programlarından sadece biri. Gerçek zamanlı koruma özelliğini ücretsiz olarak sunması gerçekten bir avantaj.

Oyun oynarken, uygulama davranış kontrolünü, Wi-Fi güvenliğini ve çevrimiçi güvenliği kullanırken düşük kaynak kullanımını, Avast ile ücretsiz olarak alabilirsiniz.

[Avast indirin]

IObit Uninstaller – Bilgisayar Temizlik Programı

Windows varsayılan program kaldırıcı, bir programı kaldırdıktan sonra gereksiz verileri geride bırakır. Bu veriler alanı yığar, boşa harcar ve zaman içinde dikkat edilmezse, bilgisayarınızı yavaşlatır.

Windows’da iyi bir üçüncü taraf kaldırıcıya sahip olmak bir zorunluluktur. Bunun için IObit kaldırıcıyı öneririm. Kayıt defteri girdileri, sistem tümleşik dosyaları, geçici dosyalar ve program verileri gibi gereksiz verileri bilgisayarınızdan kaldırarak cihazınızı rahatlatabilirsiniz.

Ayrıca, programları toplu olarak kaldırmanızı sağlar ve işlem sırasında kaldırma istemlerinin çoğuna otomatik olarak yanıt verir.

[IObit kaldırıcıyı indir]

Unchecky

Bir program yüklerken yanında başka programların yüklenmesinden sıkıldınız mı?

İnternetten bir “exe” dosyası indirirsiniz ve kurulumunu yaparsınız. Bir bakmışsınız istediğiniz programın yanında 3-4 adet daha zararlı uygulamalar yüklenmiş. Unchecky’nin işe yaradığı yer burası.

Yeni programlar yüklediğinizde, denetlenmeyen program yüklemesinin tekliflerini otomatik olarak işaretler veya reddeder.

[İndirmek Unchecky]

PC Decrapifier – Sıfır Bilgisayar Gereksiz Uygulamaları Kaldırma

Üreticiden yeni bir bilgisayar satın aldıysanız, büyük olasılıkla önceden yüklenmiş üçüncü taraf uygulamaları olacaktır. Çoğu durumda, bu uygulamalara ihtiyacınız yoktur. Bu üçüncü taraf uygulamalarını istemiyorsanız ve tek seferde kurtulmak istiyorsanız, PC Decrapifier ihtiyacınız olan araçtır.

Program bilinen bloatware programları için PC’nizi arayacak ve bunları silme seçeneği sunacaktır. Sadece istemediğinizi seçebilirsiniz ve PC Decrapifier onları kaldıracaktır.

[Pc Decrapifier’ı İndir]

EagleGet – Hızlı ve Ücretsiz İndirme Yöneticisi

Tarayıcınızın indirme yöneticisi çok sınırlıdır. İndirme işlemleriniz üzerinde tam kontrol sağlamaz ve hatta optimum hız sunmaz. Yani bir üçüncü taraf indirme yöneticisi gibi bir gereklilik haline geliyor.

Basit ve şık bir arayüze sahiptir ve indirme protokolleri için geniş bir destek sunar.

Diğer indirme yöneticilerine benzer şekilde, çok iş parçacıklı teknolojiyi kullanarak maksimum indirme hızı sunar ve duraklatma / özgeçmiş, karşıdan yükleme ve sıra yönetimi, vb. Dahil olmak üzere tüm yüklemeler üzerinde tam denetim sağlar. Buna ek olarak, virüsler için karşıdan yüklemeleri denetler.

[İndir EagleGet]

FBackup – PC Yedekleme Programı

Verilerinizin bir yedeği, bilgisayarı ilk kez başlattığınız andan itibaren gereklidir. Herhangi bir sistem bozulması veya fiziksel hasar verilerinizin kaybolmasına neden olabilir. Birçok çevrimiçi ve çevrimdışı veri yedekleme aracı olmasına rağmen, FBackup basit işlevleriyle kullanıcıların ilgisini çekiyor. Bu tamamen ücretsiz yedekleme aracı kullanımı son derece basittir ve hem çevrimiçi hem de çevrimdışı yedeklemeler oluşturmanızı sağlar.

Çevrimdışı yedeklemeler için, kaynak konumunu, hedef konumunu ve zamanlamayı ve geri kalanı FBackup tarafından halledilirsiniz. Çevrimiçi yedeklemeler Google Drive hesabınıza yapılabilir ve işlem çevrimdışı yedeklemeler ile aynıdır. Ayrıca, popüler uygulamaların verilerini hatasız şekilde tam olarak yedeklemek için eklentileri de vardır.

[FBackup indir]

 

 

VLC Medya Oynatıcı – Video İzleme Programı

Hangi Windows sürümünü kullandığınız önemli değil, varsayılan medya oynatıcı genelde kullanılmıyor. Çok sınırlı format desteğine sahip oluyorlar. Bunun yerine, sadece medya formatları için en kapsamlı desteğe sahip olduğu (beni hiç hayal kırıklığına uğratmadığı) ve şaşırtıcı derecede özelleştirilebilir olduğu için VLC media player kullanıyorum.

Ses, video, altyazı ve senkronizasyon seçenekleri üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz. Arayüzü de son derece özelleştirilebilir ve daha iyi görünmesini sağlamak için muhteşem temalar elde edersiniz. Ek olarak, işlevselliğini daha da artırmak için düzinelerce eklenti vardır.

[VLC medya oynatıcısını indir]

7zip – Dosya Sıkıştırma ve Şifreleme Programı

Windows yerleşik sıkıştırma aracı çok kısıtlıdır. Dosyaları günlük olarak sıkıştırmam ve açmam gerekiyor, ancak sık sık yapmanız gerekmiyor olsa bile, 7zip kullanabilirsiniz.

Zip, herhangi bir dosya türünde sıkıştırma ve sıkıştırmaya karşı mükemmel kontrol sağlayan güçlü bir araçtır.

Birden çok sıkıştırma yöntemini ve sıkıştırma düzeyini seçmenizi sağlar. Ayrıca verilerinizi güçlü AES 256-bit şifreleme ile şifreleyebilir ve koruyucu veri arşivleri oluşturabilir ve gerektiğinde güncelleyebilirsiniz.

Ayrıca, dosyaları toplu halde açmak ve her türlü sıkıştırma formatını desteklemeyi de kolaylaştırır. Dosyaları sıkıştırmak veya sıkıştırmak için bu özelliklerin tümü gereklidir.

[7-Zip İndir]

CCleaner – Ücretsiz Bilgisayar Temizleme Programı

En iyi PC temizleme araçlarından biri ve bir PC kullanıcısı için bir arkadaşı olmalıdır. CCleaner, geçici dosyalar, önbellek, tarayıcı önemsiz dosyaları ve çok daha fazlası dahil olmak üzere PC’nizdeki her tür çöpü silmenize yardımcı olur. Bu, PC’nizi temiz tutmaya ve PC yavaşlatılmasını önlemeye yardımcı olur. PC’mi CCleaner ile ayda en az bir kez temizlerim ve her zaman silinmeye hazır 500mb’den fazla çöp var.

CCEnhancer’ı da kontrol etmenizi tavsiye ederim. CCleaner için CCleaner’da en iyi performansı almanıza yardımcı olacak yeni temizlik seçenekleri ekleyen bir eklenti.

[İndir CCleaner]

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir