Termosifon Nedir ve Nasıl Çalışır? En Ucuz Elektrikli Termosifon Fiyatları

bitikpil-en-iyi-termosifonlar

en-ucuz-termosifon-fiyatlari

Termosifon Nedir?

Belirli bir kapasitesi olan, deposuna aldığı suyu elektrik enerjisi ile belirli dereceye kadar ısıtan ve ısıtma sonrasıda suyun sıcak kalmasına yardımcı olan cihazdır. İstenirse bir evin tüm çeşmelerine sıcak su imkanı sağlayabilir.

Termosifon Nasıl Çalışır?

İlk önce termosifonun deposunu doldurması için soğuk su borusu termosifona bağlanır. Su ısındıktan sonra suyun bizlere ulaşması içinde sıcak su borusu termosifona bağlanır. Cihazın litre kapasitesi ne kadar ise cihaz kendisine o kadar suyu çeker. Kullanıcı termosifon sıcaklık ayarını düzenler ve suyu istediği sıcaklığa getirir. Termosifonlar sıcaklığı otomatik düzenlerler. Sıcaklığın düşmesi durumunda kullanıcıın belirlediği sıcaklığa ulaşmak için otomatik olarak suyu ısıtır. Su belirtilen sıcaklığa ulaşınca ısıtma işlemi biter.

Termosifon kullanılmadığında kapatılmamalı, açık bırakılmalıdır. Evde uzun süre bulunmayacaksanız kapatabilirsiniz. Termosifonu kapatmak demek tasarruf sağlamak demek değildir. Çünkü termosifon zaten yapı gereği izolasyonlu bir malzemeden oluşur. İçindeki mevcut suyun ısısını yaklaşık olarak 24 saat boyunca muhafaza edebilme özelliğine sahiptir.

Ayrıca herkeste eskiden kalma termosifon çok yakar faturayı ikiye katlar gibi düşünceler vardır. Ancak yeni çıkan bir çok termosifon enerji tasarrufu sağlamaktadır. Her ne kadar kullanımdan kullanıma etki etse de eski termosifonlar kadar elektrik harcamayacağı kesindir.

En Ucuz Termosifon Fiyatları

Vestel TLS 65 M – Mekanik Termosifon 65 Litre

Ürünün 2+3 yıl Vestel garantisi vardır. 35-85 derece aralığında suyu ısıtabilir. Isıtma gücü (W) 1980’dir. Yüksek basınçlı suya karşı emniyet ventili vardır. Vestel kurulumunu ücretsiz yapar ve kullanıcıya nasıl kullanılacağını detaylı bir şekilde anlatır. Ürün aşırı kaliteli bir ürün olmasa da ucuz termosiyon arayanlar için bir alternatiftir. Ürünün tasarımını beğenmez iseniz neredeyse aynı özelliklerde TRV 65 M modelinide alabilirsiniz.

Fiyat: 400-450 TL

Uygun fiyatlı termosiyon ararsanız geneli bu fiyat aralığındadır. Regal, Finlux gibi vestel garantisi altında hizmet veren markaların termosifon fiyatlarıda diğer termosifonlara göre biraz daha ucuzdur.

En İyi Termosifon Fiyatları

1- Demirdöküm DT4 – Dijital Termosifon 65 Litre

Dijital ekran sayesinde suyun sıcaklığını görebilirsiniz. Turbo ısıtıcı özelliği ile diğer termosifonlara göre %70’e kadar daha hızlı ısıtma. Donma koruma özelliği ile suyun 6 derecenin altına düşmesine izin vermez. Eco modu sayesinde hem elektrikten tasarruf eder hemde size istediğiniz sıcak suyu verir. Isıta gücü (W): 1800+1200’dür. 3 yıl garantisi vardır. İyi kullanımda daha uzun yıllar kullanabileceğiniz kalitede bir üründür.

Fiyat: 600-650 TL | Aynı ürünün aynı özellikte ancak dijital olmayanını 550-600 TL civarlarında tedarik edebilirsiniz.

2- Baymak Aqua LCD Prismatic Jet Termosifon – 65 Litre

Susuz çalışma emniyetlidir. Donma korumalıdır. Digital kontrol paneli gibi programlanabilir. Isıtma Gücü (W) 2000’dir. Basınç düzenleyici emniyet vantili vardır. Su ısıtması hızlıdır ve dijital ekrandan ekonomik modda ayarlanabilir. Garanti süresi 2-3 yıldır.

Fiyat: Satıcıya göre çok değişkenlik göstersede ortalama 600-700 TL

bitikpil-en-ucuz-termosifon-fiyatlari

termosifon-fiyatlari-baymak

3- Arçelik T 7365 E BS – 65 Litre Termosifon

Isıtma Gücü (W) 3000’dir. 10 ile 75 derece arasında sıcak su imkanı sağlar. Ekonomik programı vardır. Aşırı ısınma emniyeti, yüksek basınç valfi, susuz çalışma emniyeti vardır. 3 yıl arçelik garantilidir. Dijital ekran ile suyun sıcaklığı görülebilir.

Fiyatı: 650-750 TL

NOT: Ürünler ve fiyatlar 65 litre için verilmiştir. 50 litre tercih edilmesi durumunda daha aşağı fiyatlara alabilirsiniz. 65 litrenin yetersiz geleceğini düşünürseniz 80 veya 100 litrelik ürünler tercih edebilirsiniz.

En iyi termosifon fiyatları listesinde vermiş olduğum ürünler ile art arda 2 kişi duşa girebilir ancak üçüncü kişinin 20-30 dakika beklemesi gereklidir. Bu bekleme süresi cihazın suyu ısıtma süresine göre değişkenlik göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir