Teamviewer Kullanımı Resimli Anlatım – Windows, Android, ios

timweaver-kullanimi-resimli

telefon-bilgisayar-uzaktan-baglanti-teamviewer

Teamviewer Kullanımı Resimli Anlatımı ile sizlerleyiz. Bu yazıda aynı zamanda teamviewer android kullanımı da işlenecektir. Uzun yıllardır kullandığımız bu harika uygulama ile iki cihaz arasında internet üzerinde bağlantı kuracağız ve cihazların birbirini yönetmesini sağlayacağız. 

Teamviewer Nedir?

Teamviewer iki cihaz arasında dosya paylaşımı yapılmasına izin veren program. Aynı zamanda cihazların birbirini yönetmesine imkan tanıyan bir program. Söylemiş olduğum dosya paylaşım işini yapan alternatif çok uygulama var. O yüzden bunun için illa da teamviewer önermesem de ikinci söylemiş olduğum yönetme işinde kesinlikle önerim teamviewer. Şöyle ki uzakta olan bir yakınınızın bilgisayarında arıza var ve siz bunu anlatarak çözemiyorsunuz. Tek yapmanız gereken o bilgisayara teemviewer ile bağlanıp yakınınızın bilgisayarınızı yönetmek.

Teamviewer Ücretli Midir?

Teamviewer ücret konusunda yıllardır aynı politikayı izlemekte. Yani uygulamanın tam sürümünü kullanmak isterseniz ücretli ancak ücretsiz versiyon zaten nerdeyse sizin tüm işinizi görüyor. Yani bu yazıda anlatacağım her şey ücretsiz versiyona dahil.

 Bilgisayara Teamviewer Kurulumu Resimli Anlatım

Programı yıllar önce ilk kullandığımda karşı bilgisayarı yönetme zor olmalı acaba yapamaz mıyım diye düşünmüştüm. Ancak emin olun zor hiç bir şey yok.

1-Teamviewer uygulamasının son sürümünü buraya tıklayarak kendi sitesinden indirelim.

2-İndirmiş olduğunuz setup programını çalıştırın. Teamviwer programının şöyle bir güzelliği daha var. Örneğin teamviewer kullanımı sadece bir kere olacaksa veya fazla kullanım olmayacaksa programı kurmadan da çalıştırabiliyorsunuz. (2-3 ayda bir kullandığım için ben hep bu şekilde kullanıyorum)

3-Aşağıda ki resimde gördüğünüz gibi “Sadece Başlatın” ve “kişisel/ticari olmayan kullanım” seçenekleri ile programı kullanmaya başlayabilirsiniz. Her kullanmak istediğinizde bu seçenekleri seçerek programı kullanabilirsiniz. Eğer bilgisayarımda kalıcı olsun ben yükleyeyim diyorsanız yukarıda “kur” seçeneğine tıklayın ve ardından kurulumu tamamlayın.

teamviewer-uzaktan-kontrol

teamviewer-kullanimi-resimli-anlatim

Bilgisayarda Teamviewer Kullanımı Resimli Anlatım

4- Başka bir cihazdan sizin bilgisayarınıza bağlanılmasını istiyorsanız “Sizin ID’niz” ve “Şifreniz” yazan kısımda ki rakamları bağlanacak kişiye söylemeniz yeterli.

bitik-pil-bilgisayari-uzaktan-yonetme

uzaktan-kontrol-teamviewer-resimli

5-Eğer siz başka bir bilgisayara veya telefona bağlanmak istiyorsanız “Karşıdaki kişi ID” yazan kısma bağlanacağınız bilgisayarın ID’sini yazmanız gerekli. Bağlanacağınız cihaz telefonsa karşı taraf telefondan onay verinde bağlantı gerçekleşir. Bağlanacağınız cihaz bilgisayar ise ID girme işleminden sonra şifre sorar ve şifreyi yazdıktan sonra karşı cihazın ekranı sizin ekranınıza gelir.

telefon-uzaktan-kontrol

telefona-uzaktan-bağlanma-teamviewer-android-ios

NOT: Resimde bilgisayarımdan telefonuma bağlantım. Karşıma gelen telefon ekranı ile telefonumu uzaktan yönettim. Bunları uzaktan kontrol sekmesinin altında yaptım. Uzaktan kontrol yazısının yanında Ana Sayfa var. Oradan telefon hakkında ram bilgisi hafıza bilgisi gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Ekran görüntüsü sekmesi ile ekran görüntüsü alabilir onun sağında bulunan Uygumalar sekmesi ile telefonda yüklü uygulamaların ismini ve yüklenme tarihlerini görebilirsiniz. Ayrıca bunların dışında solda ki sütundan bağlandığınız cihaza mesaj gönderebilirsiniz. Telefonu uzaktan kontrol etme işte bu kadar basit.

Telefonda Teamviewer Kullanımı Resimli Anlatım – Android Teamviewer Kullanımı

Bu işlem bilgisayardan biraz farklı. Çünkü bir cihazı yönetmek istiyorsanız teamviewer’ın “Teamviewer For Remote Control” uygulamasını indirmeniz gerekir. Eğer telefonunuzu başka bir cihazın yönetmesine izin vermek istiyorsanız bu sefer de yine teamviewer’ın “Teamviewer QuickSupport” uygulamasını indirmeniz gerekir.

A) Telefon ile Başka Bir Cihazı Yönetme – Teamviewer For Remote Control Kullanımı

1-Telefonunuzun uygulama indirme programından “Teamviewer For Remote Control” programını cihazınıza indirin.

telefon-teamviewer-indir-yukle

telefondan-baska-cihazi-yonetme-teamviewer

2-Yükleme işleminden sonra karşınıza gelen ekranda yine karşıdaki kişinin ID numarasını ister. ID numarasını girdikten sonra bağlandığınız cihaz bilgisayar ise şifresini ister. Telefon ise bağlanacağınız telefondan bağlanma onayı ister.

teamviewer-kullanimi-timvivir3- Ben telefonumdan bilgisayarıma bağlandım. Aşağıda bulunan anahtar simgesinden bilgisayarın görev yöneticisine girebilirsiniz. Yine aynı yerden bilgisayarı kilitleyip yeniden başlatabilirsiniz. Telefon ile uzaktan kontrol işlemi de bu kadar.

bitik-pil-telefondan-bilgisayari-yonetme

telefon-teamviewer-kullanim

B) Telefonunuzu Uzaktan Kontrol Etme – Teamviewer QuickSupport Kullanımı

1-Telefonunuzun uygulama indirme programından “Teamviewer QuickSupport” programını cihazınıza indirin.

 2-Uygulama yükleme işlemi bitince uygulamayı açın ve “Sizin ID’niz” kısmında yazan rakamları bağlanacak kişiye söyleyin.
teamviewer-android

Quicksupport-kullanimi-resimli-anlatim-bitikpil

2-Bağlanacak kişi sizin ID’nizi aldıktan sonra bağlanmayı dener ve size tekrar bağlantıya izin vermeniz için bir onay gelir.

bitik-pil-andoid-uzaktan-kontrol

teamviewer-telefon-kullanimi-uzaktan-kontrol-nasil-yapilir

3-İzin verdikten sonra karşıdaki kişi sizin telefonunuzu uzaktan kontrol etmeye başlar. Sizde karşıdaki kişinin sizin telefonunuzda yaptığı işlemleri kendi telefonunuzdan canlı canlı izleyebilirsiniz.

android-teamviwer-kullanimi

uzaktan-baglanti-teamviewer

Not: Bilgisayarımdan telefona bağlanmıştım. İşte bağlantı esnasında yazmış olduğum not telefonumda böyle görüntüleniyor.

 

1 Comment

  1. nik dedi ki:

    +1 LiteManagerFree bu iyi bir alternatif!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir