Sony Xperia XZ2 Özellikleri Sızdırıldı – Snapdragon 845, Çift Kamera ve Çerçevesiz Ekran

Bitik-pil-akiili-telefon-sony

sony-xperia-XZ2

Sony, 2018 yılı için Qualcomm’un yeni Snapdragon 845 işlemcisi ile çalışacak güçlü bir amiral gemisi akıllı telefon piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Bu aslında bir sürpriz değil, çünkü Sony en çok akıllı telefon üreten ve ekran boyutu hariç diğer yenilikleri kendi bünyesine hızlı katan bir firma. Nitekim Snapdragon 835’i de ilk kullanan firmalardan olmuştu. Sony Xperia XZ2 ile birlikte Samsung Galaxy S9 ve LG G7 de Snapdrogan 845 ile çalışacağı daha önceki günler duyurulmuştu.

2018 yılı da aynı 2017 yılı gibi sık sık sızıntı söylentileriyle dolacak gibi. Bu sızıntılardan ilk nasibi alanlardan biri de Sony Xperia XZ2 oldu. Sızıntıda, model numarası H8216 olan gizemli bir Sony akıllı telefonu görüldü. 

Bitik-Pil-Sony-Xperia-XZ2

Sızıntıya Göre Sony Xperia XZ2 Özellikeri:

 1. Snapdragon 845 İşlemci
 2. 4 GB Ram (Amiral gemilerde 6 GB Ram görüyorduk)
 3. 3150 mAH Batarya
 4. Micro Sd Kart Desteği
 5. Android 8.1 İşletim Sistemi
 6. 12 MP Çift Arka Kamera
 7. 15 MP Ön Kamera
 8. 148 × 73.4 × 7.4 mm Ölçülerinde 156 Gram
 9. Full HD 5.48 Ekran Boyutu

  YORUM:

Öncelikle Snapdragon 845’i görmek heyecanlandırıcı. 4 GB ram ise biraz hayal kırıklığı olabilir çünkü diğer firmaların amiral gemilerinde 6 GB ram i görmüştük. Bu sızıntılar bir iddaa olduğu için kim bilir belki 4 GB ve 6 GB olarak iki farklı seçenek piyasaya sürülür. 3150 mAH batarya da size düşük gelmesin. Çünkü Sony gerçekten android telefonların iphone’u. Yani diğer android telefonlara göre pil optimizasyonu gayet iyi.

Şimdi gelelim kameraya. Şayet sızıntı doğru ise Sony’de bir ilki göreceğiz. Daha önce hiç bir Sony telefonda çift kamerayı görmemiştik. Diğer firmalara lens üreten bir firmanın kamera da kesinlikle öncü olması diğer firmaların Sony’i takip etmesi gerekiyor ancak bunu daha önceki cihazlar da pek görememiştik. Yeni amiral gemisinin kamera performansını merakla bekliyoruz.

Bunların haricinde Sony firmasının en çok eleştiri aldığı özellik kesinlikle ekran kasa oranı. Herkes yeni telefonun öncekiler gibi OmniBalance mı olacağını merak ediyordu. Sızıntılardan yola çıkarsak farklı bir telefon bizi bekliyor. Çünkü “148 × 73.4 × 7.4 ” bu boyut aynı zamanda XZ1 boyutu ve Sony Xperia XZ1 5 inç boyutunda. Şimdi yeni telefonumuza bakacak olursak yine aynı boyutta ancak ekran boyutu 5.48 inç.

X ve XZ serisi dahil Sony’nin tüm telefonlarını kullanmış biri olarak gerçekten merak ettiğim bir amiral gemisi olacak. Sony’nin inat ettiği çerçeveleri bırakması bile bir heyecan uyandırıyor. Ancak 4 GB ram ile gelmesi eleştirilere de maruz kalabilir.

Diğer teknoloji yazılarımız için tıklayın.

 

2 Comments

 1. mi6 dedi ki:

  Xiaomi gibi kaliteli ucuz telefonlar varken bunlara verilen paralara yazık

 2. Münevver dedi ki:

  Sonunda bırakabilmişler şu tasarımı Sony beğenmeme rağmen sırf tuğla gibi telefonlar çıkardığı için almıyordum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir