Rüyada Geleceği Görmek | Olacakları Önceden Görmek | Bitik Pil

ruya-yorumlari-aciklama

ruyada-gelecegi-gormek-bitikpil

Rüyada geleceği görmek mümkün müdür? Bir insan olacakları önceden görebilir mi? Eğer kendim yaşamasam bende gerçekten saçmalamayın der inanmazdım. Ama emin olun bu mümkün ancak elimizde değil. Yazıyı paylaşıyorum çünkü gerçekten bunu yaşayan insanlar var ise iletişim kurmak istiyorum. Ya da bu alanda araştırma yapmış farklı bilgiler elde etmiş insanlar var ise düşüncelerini merak ediyorum.

Rüyada Geleceği Görmek – Olayları Önceden Görmek

Önce kendi yaşadıklarımı yazayım sonra araştırmalarımı. Ama lütfen bunu normal rüyalarla karşılaştırmayın. Çünkü bu olayları araştırmaya başladığımda bir çok kişinin evet bende görüyorum dediğini duydum. Anlatmalarını istediğim de işte rüyamda teyzem ölüyordu iki ay sonra teyzem vefat etti gibi söylemler. Ancak benim dediğim rüyada geleceği görmek bunların ötesinde. Anlamanız için bir kaç örnek vereceğim.

onceden-olacaklari-gormek-ruya

Birinci Rüya:

Rüyamda farklı bir şehirde okul gibi bir binanın içerisinde pencereden dışarıya bakarak telefon ile görüşüyorum. Sağ yanımda büyükçe bir çöp bidonu önümde ise pencerenin iç çıkıntısına bırakılmış şeffaf bir pet bardak var. Pencerenin dışında ise okul binasının eklentileri ve bir halı saha var. Halı saha yanında ise bir basketbol sahası. Telefonda ise bir aile bireyiyle görüşüyorum ve bu şehirde yaşamak istemediği aşırı zorlandığımı iş yükünün ağır olduğunu falan anlatıyorum yani öyle ki cümlelerine kadar hatırlıyorum. Böyle bir rüyadan uyandığımda yorumum ilginç nasıl bir yerdeyim ki bu kadar çöküntü içerisindeyim diye düşündüm.

Rüyadan aşırı etkilenmedim sadece uyanınca 5-10 dakika düşünülmüş bir rüyaydı. Bu olaydan bir sene geçmedi ve hayatım değişti farklı bir şehre gittim ancak rüya hala aklımda değil. Şehre taşındığımın 2.-3. günü artık iyice çöküntüdeyim ve rüyanın aynısını cümlesi cümlesine yaşadım. Mekan aynı mekan çöp aynı çöp bardak aynı bardak telefon cümleleri aynı cümle. Son olarak telefonda bir cümle söyledim ve bende jeton düştü.

Anlatmak istediğim rüyada geleceği görmek olayı tam olarak bu. Yoksa benim teyzem de sürekli böyle söylemlerde bulunurdu. İşte rüyamda uzunca bir yoldan yürüyordun ben baktım o güzel bir işe girmek anlamına geliyordu bak sende girdin işe ben görebiliyorum gibi cümleler kurardı. Yada biri öldükten sonra işte ben geçen ay gördüm anladım ama öleceğini gibi rüyalar değil benim anlatmak istediğim.

Yaşadığım olayı bir kaç kere en yakınımdakilere anlattım. Tabi güldüler “ya olur öyle şeyler” gibi geçiştirici cümleler kullandılar. Ancak ben rüyamda tuhaf bir şey görüp birine anlatınca ve 7-8 ay sonrada onu yaşayınca onlarda da bir ürperti oldu.

İkinci Rüya:

Rüyamda ailemin evindeyim ve saat gece yarısı 2. Dedem odanın köşesinde ki kanepede anneannemin öldüğünü söyleyerek ağlıyor. Odanın diğer köşesinde dedemin bastonları. Ben dedemi uyutmaya çalışıyorum ancak sürekli ağlıyor. Yaşı da bir hayli geçkin olduğu için odaları bile karıştırıyor bu yüzden belki bir şeye ihtiyacı olur diyerek yan kanepede de ben yatıyorum. Yattığım kanepenin örtüsü 5-6 rengi içerisinde barındıran tuhaf bir örtü.

Rüyadan uyandığımda tabi daha sonra gerçekleşeceğini bilemediğim için dedim herhalde anneannem ölmüş bende memlekete gitmişim falan dedim ve en ince detayına kadar arkadaşıma anlattım.

Olaydan 6 ay geçmedi ben bir sebeple memlekete geldim. Bir gece 1-2 sularında dışarıdan sesler geliyor.Biraz korkarak çıktım ve dedemin olduğunu gördüm. Annemi uyandırarak eve aldım içerideki odaya oturttum. Dedem sürekli ağlıyordu. Gece yarısı olduğu için bende uyumadığım için anneme gidip uyumasını kendimin ilgileneceğini söyledim. Dedeme bugün burada yat geç oldu dedim yatak serdim. Dedem yattı ve ağlayarak anneannemin öldüğünü söyledi. Benim gözüme hemen rüya geldi. İstemsiz köşeye baktım baston vardı. Ben yanda ki örtüsü renkli olan kanepede uzanıyorum.

Sonraki tepkim “anaaaa dedim ben bu rüyayı görmüştüm rüyam doğruymuş ancak ben farklı yorumlamışım”. Çünkü anneannem ölmemişti. Sadece 2-3 günlüğüne diğer kızına gitmişti. Dedeme de bunu söylemişler ancak kafası gidip geldiği için uyanınca yanında göremeyince öldü diyerek kendini dışarıya vurmuş. Tabi o gün sabaha kadar ağladı. Çünkü kızına gitti dediğimizde ya inanmıyor inansa da 5-10 dakika sonra unutuyor eve gidip geliyor olmadığını görünce yine ağlıyordu.

Bu olayı başka insanlara anlattığımda hadi söylesene o zaman 2 sene sonra ne olacak diyorlar. Ben uyurken hadi geleceği göreyim diye uyumuyorum zaten bunu kendi isteğimle yapsam şuan ki konumumda olmam. Bitcoin gibi değer kazanacak paraları, borsaları önceden görür tüm bahis oyunları benim yüzümden iflas ederdi. Maalesef durum böyle değil. Ancak küçüklüğümden beri yaşadığım bu rüyalardan sonra bir ürperti oluyordu bende.  İnternetten araştırdıktan sonra bunun herkeste olmasa da bazı insanlarda olabildiğini gördüm.

Rüyada Geleceği Görmek İle İlgili Araştırmalarım – John W.Dunne

Bu konuda bir araştırma yaptığınızda karşınıza John W.Dunne çıkacaktır. John W.Dunne 2003 yılında ölmüş bir İngilizdir. Bu yazar “insanlar geleceği görebilme gücüne acaba farkında olmadan sahip midir?” diye soruyordu. Hemen ilgimi çekti.

Ancak Dunne’nin de rüyalarına baktığımızda yine benim anlatmak istediğim gibi olmadığını gördüm.

Dunne’nin Rüyası:

W. Dunne  rüyasında kendisini bir adadaki dağın yamacında görmüş. Dağın üzerindeki çatlaklardan duman ve buhar sütunları yükseliyormuş. Bu manzara karşısında: “Tanrım, bütün dağ infilak edecek!” diye bağırmaya başlamış. Rüyanın daha sonraki bölümünde W. Dunne kendisini başka bir adada bulmuş. Ölüm tehlikesindeki adalıları taşıyarak gemiler aramakla meşgulmüş. Kendisine yardım etmeyen Fransızlarla kavga ediyormuş.

Bu rüyayı gördüğünde Afrika’nın tenha bir köşesinde bulunan Dunne oraya gelen gelen gazetelerde şu yazıyı görür: “Martinigue’deki yanardağı patlamasında 40.000’den fazla insanın öldüğü tahmin ediliyor…” W. Dunne yazının geri kalan bölümünde patlamanın rüyasında gördüğü şekilde olduğunu okudu. Rüya gerçeğe uygundu ancak rüyasında gördüğü gibi ne Fransızlarla kavga ediyor ne orada kullandığı bir cümlenin aynısını kullanıyor.

olacaklari-onceden-gormek-ruya

Ardından Dunne ikinci bir rüya görüyor…

Bu rüyasında: “Yüksek demir parmaklıklarla çevrili iki tarlanın arasındaki yolda yürümekte. Aniden tarlanın birindeki bir at kişnemeye ve hiddetle tepinmeye başlar. Parmaklığa göz atan W. Dunne’nin içi rahatlar. Hayvan bunun üzerinden atlayamaz diye düşünür. Fakat birkaç dakika sonra arkasında nal sesleri duyarak başını çevirdiğinde, azgın atın arkasından geldiğini görür.”

Ertesi gün olur ve Dunne mühendis kardeşi ile balığa çıkar. Yolda giderken bir aralık kardeşine: “Şu ata bak!” diye haykırır. Etrafına bakındığında, rüyasında gördüğü yerde atın durduğunu hayretler içinde fark eder. Yüksek parmaklığın arkasında da rüyasında olduğu gibi bir at çılgınca tepinmekle meşguldür. W. Dunne: “Her şey rüyamdaki gibi olacak değil ya… Bu atın parmaklığı aşabileceğini zannetmiyorum” der. Fakat daha sözlerini bitirmemişken, at, parmaklığın üzerinden atladığı gibi üzerlerine saldırır. İki kardeş zar zor kaçarak kendilerini kurtarabilirler. Bu olay W. Dunne’yi çok etkiler. Atın saldırması değil, rüyada geleceği görmek düşüncesi onu oldukça rahatsız eder.

Bakın bu rüyada anlattığıma biraz daha yakındır ancak rüyada yalnız kaçmaktadır oysa ki gerçekte yanında kardeşi vardır. İşte benim anlatmak istediği olay rüyanda karınca kadar bile bir detay var ise gerçekte de onun olmasıdır. Ayrıca benim anlattığımda nasıl oluyorsa yaşanılan anının sonuna kadar aklına rüya gelmiyor çünkü gelse rüyamda ki gördüğüm anı ile gerçek farklı olacak. Benim anlattığımda rüyada ki o an ki düşüncelerin ile gerçekte ki bile aynı.

İngiliz W.Dunne’nin rüyalarına geri dönecek olursak Dunne, bu türden rüyalar görmeye devam etmiş. W. Dunne de ilk önceleri geleceğe ait olayları görme duyusunun yalnız kendisine ait olduğunu zannediyormuş ama bu tip olaylarla karşılaşan arkadaşlarım dinledikten sonra, bu olaylarla karşılaşan çok sayıda kişinin bulunduğunu fark etmiş. Bu da onu araştırmaya ve olayın ardındaki gizemi çözebilmek için büyük bir çabaya yöneltmiş.

İlk araştırmaları, insanın geleceği görmesine engel olan şeyin uykuda bazı şartlar altında ortadan kalkabildiği düşüncesine onu yöneltmiş.

W. Dunne çalışmalarını sürdürürken rüyalarını unutmamak için kağıdını kalemini yatağın kenarında bulundurmuş ve gördüğü rüyaların tümünü uyandıktan sonra hemen not etmiş.

Yaşadığımız Her Şey Bir Kader Mi? Bizim Hiç Mi Müdahalemiz Yok?

Maalesef araştırmalarım bundan öteye gidemedi çünkü Dunne’nin rüyaları tam istediğim gibi değildi. Benim rüyalarımdan sonra bende çok büyük bir kader inancı oldu. Mesela ilk örneğimde telefonla ben konuşmadan 5 dakika önce bir çocuk o bardağı camın önüne koymuş gitmişti. Yani o çocuk o bardağı oraya koymasa benim rüyamın aynısı olmayacaktı. Düşündüm ki demek ki bir bardağı taşımak bile kader. Yani benim o şehre gitmem o okulun içerisinde bulunmam o telefon görüşmesi ve o psikolojik durum demek ki hepsi daha önce yazılmış. Yani benim hayatımda bir şeyler yapmam demek ki benim onları yaşayacağıma engel olamayacak ve yaşayacağım. Bu düşünce beni bir yandan motive etti bu şehre gelmek benim elimde değildi gelmem gerekiyordu. Başaramadığım bir şey için günlerce aylarca üzülmedim mesela, çünkü başarmamam gerekiyordu.

Anlatmış olduğum rüyalar gibi 3-4 adet daha rüya gördüm ve yaşadım. Örneğin Dunne uyanınca yazın demiş ancak zaten kaderinizde sizin hatırlamamanız isteniyorsa zaten o rüyayı uyanmadan bile unutursunuz.

İletişim

Sizde rüyada geleceği görmek ile ilgili paylaşılan yazı dışında bir araştırma yapmış iseniz veya bu olanları birebir sizde yaşıyorsanız lütfen yorum yapın veya iletişim başlığına tıklayarak bizimle iletişime geçin.

 

2 Comments

  1. ahmet dedi ki:

    bugün haberleri isledim bir tırın frenleri boşalmış cok sayıda kasa meydana gelmiş ölü yoktu yaralılar vardı. aynısını dün rüyamda gördüm olayın şokundayım hala. nedir bu.?

  2. Sinan dedi ki:

    Selam kardeşim,
    Bu bende yıllardır var ilk başlarda rüyadan uyandığımda zaman karmaşası yaşıyordum. Yani uyanmadan önce gördüklerim mi doğru yoksa uyandıktan sonraki halim mi! Bir bocalama hissediyordum. Çünkü gördüklerim sıradan şeyler değildi onları gerçekten yaşıyordum ve uyandığımda gerçeklik paradoksu yaşıyordu beynim. Beyin aynı anda 2 zamanı yaşadığında eror veriyor. Mesela bitanesinde dünyanın kuzey kutbunda olduğumu ve ordan aşağı doğru sanki bayır aşağı süratle bir kızakla kaydığımı ve ayak parmak uçlarımın donduğunu gördüm. Tabi rüyadan sonra Allah Allah bu neki şimdi diyorum. Yaklaşık 2 gün sonra bir gazetede grönlanddan dev bir buz kütlesinin koptuğu ve güneye doğru geldiğini okuyorum ve kafa dank ediyor. haber buzulların erimesine ilgili en önemli olanıydı o zamanlar.
    Neyse şimdilik bu kadar iyi akşamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir