Radyasyon Nedir? Radyasyon Önleyici Aletler Ne Kadar İşe Yarıyor?

radyasyon-onleyici-sticker

radyasyon-onleyici-aletler

Hepimizin ister istemez sürekli maruz kaldığı radyasyon nedir? Radyasyondan nasıl korunulur? Son yıllarda çokça satılan radyasyon önleyici aletler ne kadar işe yarıyor? Radyasyon önleyici sticker gerçekten radyasyonu önlüyor mu?

Radyasyon Nedir?

Maddenin yapı taşı olan atomu ve bu atomun proton ve nötronlardan oluştuğunu görmüş olduğumuz kimya derslerinden biraz hatırlayalım. İşte bu atomun çekirdeğindeki proton sayısı nötron sayısından az ise buna kararsızlık denir. Burada bulunan ve fazla olan nötronlar parçalanır ve ışınlar meydana gelir. Bu ışınlara da radyasyon denir.

Yaşamımızdaki her alan muhakkak radyasyon içerir.  Güneş ve toprak bile belirli bir oranda radyasyon yaymaktadır ve biz farkında olmadan vücudumuz bu radyasyonla etkileşimde bulunur.

Radyasyon Önleyici Aletler

Radyasyon hakkında doğruluğu henüz olarak tam bilinmeyen bir çok tartışma vardır. Ancak tüm tartışmacılar radyasyonun zararlı olduğu konusunda hemfikir. Bu sebeple de insanlar radyasyondan korunma yollarını araştırmakta. Kaktüs bitkisi radyasyonla korunma yöntemlerinden en çok duyduğumuz. Radyasyonla mücadele konusunda bir hayli tecrübeli olan Japonya’da bazı insanların kaktüsün radyasyonun zararlarını azalttığı düşünceleri zamanla tüm dünyaya yayılmıştır. Ancak bazı araştırmalar bunu doğrular nitelikte olsa da bilim adamları kaktüs kesin olarak radyasyonu önlüyor diyememektedir.

Radyasyon Önleyici Sticker

Pulse clean gibi bir çok marka radyasyon önleyici sticker gibi ürünler satmakta. Made in Japon damgası olması ve ürünün bazı sertifikalar barındırması ürünü alacak insanlara güven vermekte ve bu sebeple bir çok insan bu ürünü tercih etmekte.

radyasyon-nedir-sticker

radyasyon önleyici aletler

İkinci Dünya Savaşı sonrası Japonya konulu yazımızı okumak için buraya tıklayın.

Radyasyon Önleyici Aletler Ne Kadar İşe Yarıyor?

Ürünü satan firmanın web sitesini incelediğimizde, ürünün statik elektriği engellediğini ve hava ile temas ederek radyasyonu belirli bir oranda emdiğini iddaa etmektedirler. Belirli test ve sertifikalarla da bunun doğruluğunu insanlara göstermeye çalışmaktalar. Daha önce firmanın .tr uzantılı türkçe bir web sitesi de vardı ancak şuan çalışmıyor.

Ayrıca firma ürünün her şartta 3 yılda bir değiştirilmesini tavsiye etmekte.

radyasyon-nedir-nasil-korunulur

radyasyon önleyici aletler – sticker

Sonuç

Bu konuda araştırmalar yapmış insanlar böyle bir sticker ile radyasyonun önlenemeyeceği kanaatine sahip. Radyasyonla korunma yöntemi olarak işe yarar mı tam olarak bilemeyiz ancak para kazanma yöntemi olarak iyi bir sektör olduğu kesin. Çünkü insanlar ürünün kaliteli veya kalitesiz olduğunu hatta çalışıp çalışmadığını dahi anlayamıyor. Üstelik konunun sağlık olması ve radyasyonun kendimizden daha çok önemsediğimiz çocuklarımıza daha çok zarar verdiği fikri bizi tam olarak denize düşürüyor ve sarılacak yılan arıyoruz. Bu sebeple normal bir korseye radyasyon önleyici hamilelik korsesi diye daha fazla ücret ödüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir