Nefes Kredisi 2018 – Nefes Kredisi Nedir – Nefes Kredisi Şartları

nefes-kredisi-basvuru-sartlari

nefes-kredisi-icin-istenen-belgeler

Kobilere destek için çıkarılan nefes kredisi nedir? Nefes kredisi hangi bankalardan alınır? Nefes kredisi başvurusu nereye yapılır? Nefes kredisi şartları nelerdir? Nefes kredisi için istenen belgeler nelerdir? Tüm bu sorularınızın cevabını yazımız içeriğinde bulabileceksiniz. İşte nefes kredisi 2018;

Nefes Kredisi Nedir?

Nefes kredisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kredi Garanti Fonu ve DenizBank arasında yapılan bir anlaşma ile verilen bir kredidir. Amacı uygun faizle ve uygun vade ile kobilere destek olmaktır.

Nefes Kredisi 2018

Nefes kredisinin üst limiti geçtiğimiz günlerde 150.000 TL’den 200.000 TL’ye çıkartıldı. Kobiler almış oldukları kredinin ilk 6 ayı sadece faiz ödemesi yapıyorlar. Yani ilk 6 ay anapara ödemesi olmayacak. Daha sonra kalan borç 12 aya bölünecek ve kobiler bu borcu 12 içerisinde ödeyebilecekler. Ayrıca kredi aylık %0,99 faiz oranı ile verilmekte.

Nefes Kredisi Şartları Nelerdir?

1- Öncelikle kobi olmanız gerekir. 

Kobi: Yıllık cirosu veya aktif büyüklüğü 40 milyon TL veya altında olan, 250 kişiden daha az personel çalıştıran tüm işletmelere denir.

2-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı oda ve borsalara üye olmanız gerekir.

Nefes kredisi 2018. Başvuru esnasında odadan alınmış “Nefes Kredisi” ifadesi geçen belge bankalar tarafından talep edilmekte.

3-Faaliyet Sektörü

Nefes kredisi her sektöre verilmiyor. Eczane, mali müşavir, yeminli mali müşavir, döviz büroları, tarım kredi kooperatifleri ve factoring şirketleri bu krediden yararlanamıyor.

Nefes Kredi Veren Bankalar – Nefes Kredisi İçin Nereye Başvurulur

Ziraat, Vakıfbank, Halk Bank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım ile Denizbank nefes kredisi vermektedir.

2018 Hibe Desteklerini Görmek İçin Tıklayın. 

Nefes Kredisi İçin İstenen Belgeler

  • Vergi ve SGK borcu olmadığını gösterir belge
  • Yararlanıcı beyanı
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • İmza Beyannamesi
  • Bağlı bulunulan oda veya borsadan alınmış üyelik belgesi. Bu belge üzerinde “Nefes Kredisi” ibaresi mutlaka bulunmalıdır.
  • Son 2 Yıla ait Vergi Levhası,
  • Son 2 Yıla Ait Hesap Defteri veya Bilanço ve Gelir Tablosu
  • Varsa Mal Varlığı Dökümü (Tapu Fotokopileri)

Nefes Kredisi Başvuru ve Başvuru Masrafları

Nefes kredisi için başvurduğunuzda 250 TL banka, 250 TL KGF ve KGF’nin kefil olduğu tutardan komisyon çıkacak.  Yani siz ortalama 100.000 TL bir kredi alacaksanız masrafın 1000 TL civarında olacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir