Mp3 Dönüştürücü Program – Youtube Mp3 Dönüştürücü | Bitik Pil

freemake-video-converter

mp3-donusturucu-program

İnternetten indirmiş olduğumuz müzikleri kimi zaman mp3 olarak değil video olarak indiririz. İndirmiş olduğumuz videoları mp3’e çevirmek için mp3 dönüştürücü programlara ihtiyaç vardır. Yazımız içeriğinde mp3 dönüştürücü freemake video converter programının nasıl kullanıldığını resimli olarak anlatacağız.

Mp3 Dönüştürücü İndir

İndir butonuna tıklayarak freemae video converter programını indirin ve kurun. Kurulumu zor değil next next diyerek işlemi bitirin.

Programın tüm imkanlarını kullanmak maalesef ücretli. Ancak mp3 dönüştürme özelliği tüm kullanıcılara açık durumda. Bu sebeple ücretsiz olarak mp3 dönüştürebiliyoruz.

Freemake Video Converter Kullanımı

1-Programın kurulumu bittikten sonra sol  üst kısımdan video butonuna tıklıyoruz.

video-converter-donusturme

2-Karşımıza çıkan ekranda mp3 veya başka formata çevireceğimiz videonun klasörüne girerek videoyu seçiyoruz.

3-Seçtiğimiz videoyu bu şekilde programa eklemiş oluyoruz. Videoyu düzenleme maalesef ücretli program için geçerli. Ancak makas simgesinden videoyu kesme işlemlerini yapabiliyoruz.

bitik-pil-video-converter-kullanim

4- Makas simgesine tıklarsanız karşınıza böyle bir ekran gelecektir. Rotate yazan yeşil butona tıklayarak videoyu sağa sola veya terse çevirebilirsiniz. Mp3 e çevireceksiniz bunun bir anlamı yoktur ancak başka video formatlarına çeviri yapacaksanız döndürme yapabilirsiniz. Videoda döndürme ve kesme işlemleri yapmayacaksanız direk 6. sıralamadan devam edebilirsiniz.

bitik-pil-video-to-mp3

5-Video kesme işlemi yapmak istiyorsanız mavi butonların en solundaki buton videonun kesileceği ilk anı belirler. Sağdan ikinci ise videonun kesileceği son anı belirler. Başlangıç ve bitiş aralığını bu şekilde seçtikten sonra ortada ki makas simgesine tıklarsanız seçmiş olduğunuz aralığı bu videodan atar. Ardından OK butonuna tıklayarak işlemleri tamamlamış olursunuz.

6-Programın sağ altında bulunan “to MP3” butonuna tıkladığımızda karşımıza böyle bir ekran gelir. “…” butonu ile dönüştürdüğünüz mp3’ün nereye kayıt edileceğini seçeceksiniz. Ardından “convert” tuşuna tıkladığınızda çevirme işlemi başlayacaktır.

bitik-pil-video-to-mp3

7-Convert dedikten sonra karşınıza ilerleme sayfası gelir. Aynı anda birden çok videoyu mp3e çevirebilirsiniz. Buda işleminizin zamanını belirler. Ancak 4-5 dakikalık bir videonuzu kısa bir sürede mp3 dönüştürücü bu program ile kısa sürede mp3’e dönüştürebilirsiniz.

“Shut down PC after the process is completed” tikini aktif hale getirirseniz bilgisayarınız çevirme işleminden sonra kendini kapatacaktır.

freemake-video-converter-kesme-cevirme

 

3 Comments

 1. Tubazy dedi ki:

  Masaüstü kullanıcıları için iyi bir dönüştürücü olarak görülüyor. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte, artık mobil uyumlu mp3 dönüştürücüler daha çok tercih edilmektedir. Ben “Tubazy” mp3 dönüştürme uygulamasını önerebilirim. Teşekkürler.

  • Bitik-Pil dedi ki:

   Uygulalamayı kullandım. Arayüz gayet kullanışlı. Arama yaparak istediğiniz şarkıyı ister mp3 ister mp4 olarak telefonunuza indirebiliyorsunuz. Bunu yaparken karşınıza bir kaç reklam çıkabilir oda normal. Ayrıca ilk yaptığım işlemde indirme başarısız dedi ikinci denemem de istediğim parçayı mp3 olarak indirebildim. Telefon için kullanılabilecek güzel bir uygulama…

   • Tubazy dedi ki:

    Beğendiğiniz için çok memnun oldum.
    Yazınızın içeriğine, mobil kullanıcılar için uygulamamızı önerebilirseniz, çok memnun olurum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir