Xiaomi Mi band 3 mü Huawei band 4 mü?

hangi-bilekligi-almaliyim

mi-band-3-mu-huawei-band-4-mu

Son zamanlarda bir çok kişi şık gözükme, kullanım kolaylığı ve uygun fiyat gibi düşüncelerle akıllı bilekliklere yöneldi. Peki iki büyük firmanın çıkardığı akıllı bilekliklerin hangisi daha iyi. Xiaomi mi band 3 mü huawei band 4 mü? Tasarım, kullanım ve fiyat açısından huawei band 4 vs mi band 3.

Xiaomi Mi Band 3 Tercih Sebepleri:

Xiaomi almak için bir çok sebep var. Bunlardan biri de türkçe dil desteği olması. Ben mi band 3 aldığımda dil desteği yoktu ancak daha sonraki güncellemeler ile türkçe dil desteği getirildi. Ancak huawei band 4’e henüz türkçe dil gelmedi.

İki akıllı bileklikte de otomatik nabız ölçümü var. Ancak burada ince bir farklılık var. Mi band 3’te hangi aralıklarda nabız ölçümü istediğinizi kendiniz belirleyebiliyorsunuz ancak huawei band 4’te böyle bir özellik yok. Nabız ölçümünü otomatik yaptığınızda kendisi 2-3 dakikada bir ölçüm yapıyor. Mi band 3 de olduğu gibi 1-5-15-30 dk gibi seçenekler yok. Bu sorun da şarjın 5-6 günde tükenmesine sebep oluyor.

huawei-band-4-vs-xiaomi-band-3
mi-band-3-ozellikleri

İki cihazda da otomatik nabzı, bildirimleri kapatıp tüm özellikleri ortak hale getirdim. Xiaomi mi band 3’ün şarjı 24 gün giderken huawei band 4 20 günde kaldı. Bu 4 günlük fark renkli ekranla ve 10 mAh’lık batarya gücü farkıyla açıklanabilir.

Xiaomi Mi Band 3 Kullanım Deneyimi Yazısı için Tıklayın.

Xiaomi mi band 3 ile huawei band 4 arasında 70-80 TL gibi bir ücret farkı var. Bu ücret farkı sebebiyle bir çok kullanıcı mi band 3’ü tercih etmekte.

Huawei Honor Band 4 Tercih Sebebi:

Huawei aldığımda gördüğüm ilk olumlu özellik kesinlikle şarj istasyonu. Mi band 3’te her şarjda ekran panelini kordondan sökmeniz gerekiyor. Ancak huawei honor band 4’te böyle bir sorun yok. Bilekliği kordonundan çıkartmadan kolay bir şekilde şarj edebilirsiniz.

Ekranın renkli olması ve daha güzel gözükmesi honor band 4’ün daha şık durmasını sağlıyor. Tabi bu kişisel bir düşüncedir.

Eğer huawei marka bir cep telefonu kullanıyorsanız huawei bileklik almak daha mantıklı geliyor. Çünkü hem mi fit uygulamasını yüklememiş oluyorsunuz hem de bileklik huawei sağlık uygulaması ile çok güzel entegre edilmiş.

huawei-honor-band-4-ozellikleri
honor-band-4-vs-xioami-band-3

Cihazda türkçe dil seçeneği şuan yok. Ancak buna rağmen türkçe karakterlerde bir sorun olmuyor. Ben mi band 3’ü de bir süre Çince kullandım ancak sizi arayan kişi rehberinize ı,ş,ğ,ü gibi türkçe karakter ile kaydedilmiş ise bileklik arayan kişiyi gösteremiyordu. Huawei band 4’te böyle bir sorun yok. Bilekliği Çince bile kullansanız arayan kişi her türlü bileklikte gözüküyor.

Huawei band 4 vs Mi band 3

Yukarıda sayılan özellikler iki bilekliği birbirinden ayıran özellikler. Bunun haricinde bu iki bilekliğin ortak olarak güzel olumlu özellikleri de var.

  • Uygulama bildirimleri iki telefonda da güzel çalışıyor.
  • İki bileklikte de alarm kurabilirsiniz.
  • Spor aktivite takibi iki bileklikte de mevcut.
  • Gelen aralamaları sessize alabilir veya reddedebilirsiniz.
  • Telefonunuzu kaybettiğinizde bileklik ile telefonu bulabiliyorsunuz.
  • Uyku yönetimi iki telefonda da güzel bir şekilde çalışıyor.
  • İki bileklikte suya dayanıklı. Deniz veya havuzda test etmedim ancak duşta bir problem olmuyor.

Tercih sebebinizi aşağıda yorumlara yazabilirsiniz. Umarım xiaomi mi band 3 mü huawei band 4 mü sorunuza cevap bulmuşunuzdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir