Kucoin Nedir? Kucoin Nasıl Kullanılır? Kucoin Shares ile Para Kazanma

kucoin-nedir-nasil-uye-olunur

kucoin-shares-uyelik-para-kazanma

Kucoin?

Her geçen gün hem ülkemizde hem de dünyada kripto para piyasası büyüyor. Bitcoin fiyatlarının ani düşüş ve yükselişinin ülkemizde haber olması, çeşitli forum sitelerinin ve youtube kanallarının sürekli bu alanda paylaşım yapması herkesin bu konuda az çok bilgi sahibi olmasına sebep oldu. Binance, Poloniex şuan kripta para al satta en çok tercih edilen borsalardan. Borsaların artması kendi aralarında rekabete de sebep oluyor bu sebeple kendini geliştirme ve kullanıcılara sunulan farklı özellikler o borsanın kullanılmasında ön plana çıkıyor. Kucoin’de bu borsalardan sadece bir tanesi.

Diğer borsalardan farklılığı ise arkadaşlarınız sizin referansınız ile geldiğinde size komisyon ödemesi. Şayet getirdiğiniz arkadaşta başka birini siteye getirmiş ise siz yine belirli bir oranda komisyon alıyorsunuz. Şuan ülkemizde Binance kadar popüler olmasa da bu politikayı devam ettirirlerse en az onlar kadar popüler olabilirler.

Kucoin Üyelik İşlemleri

Öncelikle sitede maalesef türkçe dil seçeneği yok o sebeple ingilizce kullanıyoruz. Siteye giriş için tıklayın. Sitenin ana sayfasında sağ üst köşede “Sign Up” butonuna tıklıyoruz. Karşımıza çıkan formda ilk olarak e-mail hesabınızı yazın ardından paralonızı belirleyin. En alt kısımda “Invitation Code” kısmı var. İşte bu kısım yukarıda anlatmış olduğum davet kısmı. Bir arkadaşınızın referansı olarak siteye üye oluyorsanız arkadaşınızdan referans kodunu isteyin. Eğer kod yosa “7NM8wc” olan bana ait kodu yazarsanız sevinirim. İsterseniz bu alanı boş da bırakabilirsiniz.

Ardından yazmış olduğunuz e-posta adresinize onay maili gelecek. Eğer gmail hesabı yazmışsanız onay mesajı uzun süre gelen kutusunda beklemeyin. Çünkü mesaj “Spam” klasörü içerisine geliyor. O klasöre bakarsanız Kucoinden gelen onay mesajını görebilirsiniz.

Site de herhangi bir işlem yapabilmek için iki faktörlü girişi aktif etmeniz gerekli. Google Authenticator uygulamasını telefonunuza indirerek siteye güvenli bir şekilde girebilirsiniz. Ayrıca bir çok sitenin istediği kimlik bilgileri, fotoğraf, dilekçe gibi bilgileri şayet 2 bitcoin üstünde işlem yapmayacaksanız göndermenize gerek yok.

bitcoin-para-kazanma-btc-kucoin

E-posta onayından sonra karşınıza böyle bir ekran gelir. Solda ki “Google 2-Step” sekmesine giriş yapın. Telefonunuza indirdiğiniz Google Authenticator uygulamasını açın ve sitede ki barkodu taratın. Ardından o barkod altında telefonunuzda şifre gözükecek. Bu şifre güvenliğiniz için belirli bir saniye de sürekli yenilenir. Ekranda ki barkodun sağ tarafında ki kutucuğa telefonunuzda ki şifreyi yazın ve onaylayın. Artık kucoin sitesinde işlem yapabilirsiniz. İşlemler bu kadar basit.

Kucoin Hesabına Para Yatırmak – Aktarmak

Sitede para yükleme ancak kripto paralar ile yapılıyor.  Bizde para yatırmak için sitenin sağ üstünde gözüken “$” simgesin üzerine gidiyoruz ve açılan menünün altında “Deposit” yazısına tıklıyoruz.

kucoin-shares-uyelik

Önümüze açılan ekranda Kucoin Shares yazan yere tıkladığımızda orada belirtilen istediğimiz kripto parayı seçip cüzdan adresinizi alabilirsiniz. Cüzdan adresinizi aldıktan sonra Türkiye de işlem yapan Koinim, Btctürk gibi sitelerden almış olduğunuz cüzdana para gönderebilirsiniz. İşlemler bitip onay alındıktan sonra alış-satış kısmına geçebilirsiniz.

Kucoin Kullanım – Kucoin Alış-Satış

Sitenin sol üstünde ki “Markets”  yazısına tıklıyoruz. Açılan ekrandan alış-satış yapmak istediğimiz kuru seçiyoruz. Ardından ticaret ekranı karşımıza çıkıyor. Bu ekranda bazen 2FA kodunu tekrar girmenizi isteyebiliyor. Ama bunlara kızmayın çünkü hiç bir şey güvenlikten daha önemli değil.

Ekranın sağ alt tarafından alış satış işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Price: Fiyat

Amount: Alacağımız Tutar

Ratio: Paranızın Yüzde Kaçı ile İşlem Yapacağınız

Alış-satış işlemleri neredeyse tüm sitelerde bu şekildedir.

kucoin-para-kazanma

Kucoin Shares?

Sitenin farklı özellikleri olduğunu belirtmiştir. İşte bir farklı özelliği de Kucoin Shares. KCS bu borsanun kendisine ait bir altcoin. Borsa sitelerinde genelde bitcoin, ethereum üzerinden işlemler yapılır. Ancak kucoin borsasında ek olarak bazı coinler Kucoin Shares üzerinden de işlem görür.

Siteyi diğer sitelerden ayıran fark ise işte burada. Borsa günlük aldığı komisyon tutarının %50 gibi büyük bir kısmını elinde Kucoin Shares tutan kullanıcılara dağıtıyor. Yani basit bir alış-satış yaparak belirli bir oranda borsanın kârına ortak oluyorsunuz. Üstelik fiyatı son 15 gün de 10’a katladı. Geleceği hakkında bir fikir vermek istemesem de bu politika devam ederse ileri de isimlerini sık duyacak gibiyiz

Kucoin Shares Para Kazanma

Yapılması gereken verilen linkten üye olup anlatılan işlemleri sırası ile yapmak. Ardından istediğiniz miktarda kucoin shares alarak komisyona ortak olabilirsiniz.

2 Comments

  1. Serdar dedi ki:

    Bilgilendirme için teşekkürler adımları takip edip üye oldum ve sizin davetiye kodunuzu yazdım bilginiz olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir