instagram hesap silme – instagram hesap dondurma – 2018

instagram-kapatma-hesap-silme

instagram-nasil-kapatilir-hesap-silme

Son zamanlarda bir çok kişi sosyal ağlardan kendini uzaklaştırmaya başladı. Bazıları çok vakit aldığı için uzak kalmaya çalışıyor bazıları ise artık yaşlıların takıldığı mecra bunlar diyerek kendine yeni ağlar arıyor. Kimisi de sadece sıkıldığı için instagram hesap silme işlemini gerçekleştiriyor.

Sizde instagram hesap silme işlemini yapmak istiyorsanız öncelikle şu soruya cevap vermelisiniz. instagram hesabınızı dondurmak mı istiyorsunuz? Yoksa instagram hesabını kalıcı bir daha gelmeyecek şekilde mi silmek istiyorsunuz? İki işlem arasında büyük farklar var. Çünkü instagram hesabı dondurma işleminde hesabınız kapatılır ancak siz tekrardan kullanıcı adı ve şifre ile girmek istediğinizde hesabınız aktif hale gelir. Girdiğinizde de fotograflar, yorumlar durur. Ancak instagram hesabımını tamamen kapatma işleminde ise tüm yorumlar, fotograflar gider yani hesap tümüyle silinir.

Bu soruya cevap verdikten sonra instagram dondurma veya instagram silme işlemine geçelim.

A-) instagram Hesap Dondurma

1-instagram hesap dondurmak için; tıklayın.

2-Dondurmak istediğiniz hesabın kullanıcı adı ve şifresini girin.

3-Karşınıza aşağıda gözüken ekran çıkacaktır. Orada hesabı neden dondurmak istediğinizi belirttikten sonra şifrenizi tekrar girin ve aşağıda bulunan “Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonuna tıklayın.

instagram-hesap-kapatma-bitikpil

instagram-hesabi-gecici-olarak-dondurma

Not: instagram hesabı dondurma işlemi haftada sadece bir kez yapılabilir. Hesabınızı dondurduktan sonra hemen geri açmak isterseniz hata alabilirsiniz. Çünkü dondurma işlemini onayladığınız andan itibaren 1-2 saat içinde hesap dondurma işlemine başlanır. Sizde bu esnada hesabınızı tekrardan açamazsınız.

B-) instagram Hesap Silme – instagram Silme

1-instagram hesap silmek için; tıklayın.

2-Silmek istediğiniz hesabın kullanıcı adı ve şifresini girin.

 

instagram-kapatma-tamamen-silme

3-Hesabını neden silmek istediğinizi belirtin ve şifrenizi tekrar girin. Aşağıda bulunan “Hesabımı kalıcı olarka sil” butonuna tıklayın ve işleme onay verin.

sil-instagram-nasil-yapabilirim

instagram-tamamen-kapatma

4-Hesabınız kalıcı olarak silinmiştir. İşlemler bu kadar basit.

Not: instagram hesap silme işlemini gerçekleştirdikten sonra fotoğraflar, yorumlar, beğenmeler, arkadaşlıklar tamamen silinir. Hesap silme işleminden sonra tekrar instagrama dönmek isterseniz bu hesabı kullanamazsınız. Farklı bir kullanıcı adı almak zorundasınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir