hakkimizda-bitikpil.com

Biz Kimiz?

Filozof Cyril Joad bu çağ için “gereksiz bilginin bu kadar önemli olduğu başka hiçbir çağ olmamıştır” demiştir. O yüzden bizim kim olduğumuz size çokta bir şey katmaz. İlla ki bilmek istiyorsanız biz; biri insan kaynakları alanında yüksek lisans yapan bir öğrenci, biri 3ds Max gibi programlarla uğraşan ve bu alanda çalışan bir grafiker, biri adli bilişim alanına yoğunlaşıp forensic programları ve farklı işletim sistemlerini araştıran bir yazılımcı, biri oyun meraklısı bir kamu görevlisi, biri paranın toprakta ve üretimde olduğunu düşünen hayvan aşığı bir çiftçi ve son olarak biri mobil cihazlarla kafayı bozmuş çocukluğundan beri Cnc programlama alanında çalışan 4-5 kişilik bir arkadaş topluluğuz.

Hepimizin çalışmış olduğu işlerin olması ve hepimizin tüm gayretini kendini geliştirmeye vermesinden dolayı maalesef ilk önceliğimiz açmış olduğumuz site olmuyor. Ancak her ne kadar böyle olsa da elimizden geldiği kadar bir emek ortaya koymaya çalışıyoruz. Kendimizi geliştirelim ki hem insanlara hem ülkemize bir desteğimiz olsun. Farklı bilgilere her zaman açık olalım. Neredeyse tüm bilgimizi bizimle aynı fikirde olanlara değil, bizden farklı düşünenlere borçluyuz sözünü unutmayalım.

bitikpil.com Neden Var?

Bilgi, bölüşüldükçe artan hazinedir der Benjamin Disraeli. Biz az çok bilgimizi bölüşelim diyerek açılan bir web sitedir bitik pil. Çünkü teknolojiye ve yeniliğe açız. Farklı yeni bir bilgi öğrenmek için istekliyiz. Bildiğimiz şeyler arttıkça, bilmediğimiz şeylerin ne kadar çok olduğunu daha iyi anlarız, çünkü onların çerçevesi büyüdükçe, bilinmeyenlerle olan temasları da artar. İşte bu yüzden kitap okudukça kendimizin cahil olduğunu düşünürüz. Bitik pil sitesi de bizim kitabımız. Siz bizi okuyun biz sizi…

Neden bitik pil?

Bir telefon veya power bank alacağımız zaman baktığımız bir kriter de pilinin kaç mAH olduğudur. mAH o pilin ne kadar güç depolayabildiğidir. İşte beynimizde sınırsız güç depolayabilen bir pildir. Eğer doldurmazsak o pilde beyinde hiç bir işe yaramayacaktır. İşte biz bu yüzden bitik piliz. Ancak temennimiz kesinlikle bu pili merakımızla ve araştırmalarımızla doldurmaktır. Kim bilir belki de bir gün kendimizi yeterli görmeye başlarız ve dolu pil isminde bir site daha açarız.

ataturk-bilim-sozler

Toplumu gerçek amacına, gerçek mutluluğuna ulaştırmak için iki orduya gerek vardır. Biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu, diğeri ulusun geleceğini yoğuran bilim ordusudur. Bu ordulardan her ikisi de aynı derece gerekli, kıymetlidir, her ikisi de hayatidir. Ancak bilim ordusunun kıymet ve kutsallığını anlatmak için şunu söyleyeyim ki, bilim ordusu, ölen ve öldüren birinci orduya, niçin ölüp, niçin öldürdüğünü öğreten ordudur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Soru ve görüşleriniz için: İletişim