Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? Neler Yapılmalı? | Bitik Pil

tedavi-bitkisel-cozum-sebepleri

goz-alti-morluklari-nasil-gecer

Kadın erkek herkesin yaşayabileceği önemli bir cilt sorunudur göz altı morlukları. Üstelik sadece yaşlılarda değil çocuk ve gençlerde de olabilir. Peki göz altı morlukları neden olur? Göz altı morlukları nasıl geçer? İşte nedenleri ve çözümleri…

Göz Altı Morluklarının Nedenleri?

 • Alkol ve sigara kullanımı
 • Genetik (aile bireylerinde göz altı morluğu varsa sizde de olabilir)
 • Vitamin Eksikliği
 • Yetersiz miktarda su tüketimi
 • Yoğun çalışma, yetersiz uyku
 • Alerji
 • Stres

goz-alti-torbalari-tedavi-lazer

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz altı morluklarından kurtulmak için öncelikle sebebini öğrenmeliyiz. Bu problemi yaşayan biri olarak hastaneye başvurduğumda vitamin eksikliğimin olduğunu ve haftada en az bir kere balık tüketmem gerektiğini söylediler. Doktorun tavsiyesine uyunca göz altı morluklarım kalmadı. Sizde eğer böyle bir şeyden şüphe duyuyorsanız doktorunuza başvurabilirsiniz. Bunların haricinde aşırı kahve tüketimi yada sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıkları bırakamıyorsanız dahi azaltmalısınız. Beslenmenize, su tüketiminize ve uyku düzeninize dikkat etmelisiniz.

Göz altı derisi aşırı hassastır ancak bazı insanların normalden daha da fazla hassas olduğu biliniyor. Bu sebeple gözünüzü sürekli ovuşturarak o bölgeyi tahriş etmemeniz de fayda var.

Ünlü Doktor ve Uzmanların Göz Altı Morluklarını Geçirmek İçin Tavsiyeleri;

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu;

1-Nar Çekirdeği Yağı. Gece uyumadan 2 saat önce göz altınıza sürün ve silmeden o şekilde uyuyun. 2 hafta sonra gözle görülür değişiklikler olacağını söylüyor.

2-Bir çay kaşığı siyah hardal tohumunu çiğnemeden su ile beraber tüketmek. İlk 3 gün sabah ve akşam. Daha sonra 27 gün günde bir kere olacak şekilde toplamda bir ay devam etmeniz gerekiyor.

Profesör Doktor Ferudun Kunak;

Ferudun Kunak’ta nar çekirdeği yağını tavsiye etmekte. Kendiniz hazırlamak istiyorsanız 1 su bardağı kurumuş. dövülmüş nar çekirdeği ve 3 su bardağı kalitesine güvendiğiniz zeytin yağı. Nar çekirdeğini fazla ezmeye gerek yok çekirdeği az kırmanız yeterli. Nar çekirdeğini bir kavanoza dökün ve üzerinde zeytinyağını ekleyin. 15 gün boyunca günde bir iki kere çekirdeklerin özünün çıkmasına yardımcı olmak için karıştırın. Karıştırırken metal kaşık kullanılmaması gerektiğini söylüyor Ferudun Kunak. Kullandığınız kabın cam olmasını da tavsiye ediyor.

nar-cekirdegi-yagi-faydalari

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya;

Bir çorba kaşığı pirince cezvede haşlayın. Haşlarken çıkan beyaz köpüğü bir tabağın içerisine koyun ve içerisine bir çay kaşığı yaş maya, bir çay kaşığı bal ve iki damla zeytin yağını karıştırın. Bu karışımı masaj yapar gibi göz altı morluklarınıza uygulayın. Günde bir defa veya hafta da üç kere yapabilirsiniz.

Bunun haricinde elma kabuğunu, salatalık ve armut kabuğunu göz altınızda bekleterek de göz altı morluklarından üstesinden gelebilirsiniz.

Lazer Yöntemi İle Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Bu konuda iki farklı tedavi mecvuttur.

Birinci yöntem “resurfacing” tedavisidir. Göz kapakları uyuşturulur. Tedavi sonrası 1 haftaya yakın kızarıklık görülebilir. Ek bir seans olmadan tek seferlik uygulama yeterli gelmektedir.

İkinci yöntem de “fraksiyonel” tedavidir. Cilt kalınlaştırılır ve bu sayede morlukların görünümü azalır. Yine tedavi sonrası 4-5 gün kızarıklık görülmektedir. Ayda bir seans olmak üzere toplam 3 seansta tedavi sonlandırılmaktadır.

 

2 Comments

 1. Rabia dedi ki:

  Nar çekirdeği yağını denedim tavsiye ederim

 2. Buse dedi ki:

  Bir çok şey denedim kısmen geçse de tamamen geçmiyor maalesef bizde genetik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir