Gmail Hesabı Aç | Gmail Neden Önemli | Gmail Şifre Değiştirme | Bitik Pil

gmail-sign-in-hesap

gmail-kayit-ol-hesap-ac

Dünya da android telefon kullananların sayısı 2.5 milyarı geçti. Buda en az bu sayı kadar gmail hesabı demek. Üstelik gmail hesabını sadece android telefonumuzda kullanmıyoruz. Google firmasının sahip olduğu Google Chrome, Youtube gibi tüm alanlarda da aktif kullanım için karşınıza çıkacak ekran hep aynıdır, “gmail hesabı aç”.

Gmail Hesabı Açma – Gmail Kayıt Ol

Gmail Hesabı Aç’mak istiyorsanız hesap oluştur linkine tıklayın. Karşımıza gelen ekranda adınızı soyadınızı ve kullanıcı adınızı yazın. Ardından güvenli bir şekilde şifre oluşturun. Güvenlikli şifreyi nasıl belirleyeceğinizi bilmiyorsanız, güçlü parola oluşturmanın 5 yolu yazımızı inceleyin.

Cinsiyet, doğum günü ve telefon bilgilerinizi girin. Bilgileri doğru yazdığınızdan emin olun. Hesabınızın çalınması durumunda Google’dan hesabınızı bu bilgilerden ışığında isteyebilirsiniz. Bu bilgilerden sonra kullandığınız başka bir hesap varsa onu da yazabilirsiniz. Buda hesabınıza erişememeniz durumunda bu e-posta sayesinde hesabınıza erişim sağlamak içindir.

Bu işlemlerden sonra Google şartlarını kabul ederseniz ve hesabınız aktif hale gelir.

Güvenli Gmail Hesabı Aç | 2 Adımlı Doğrulama

Hesabını aktif hale getirdikten sonra daha güvenli bir hale getirmek için 2 adımlı doğrulama işlemini yapıyoruz. Bunun için gmail hesabınıza giriş yapın. “Oturum açma ve güvenlik” sekmesinin altında Google’da oturum açma bölümüne tıklayın. 2 Adımlı Doğrulama seçeneğini seçin. Başlayın yazısına tıklayarak devam edin. Şifrenizi tekrardan girin ve telefon bilgilerinizi yazın. Alt tarafta karşınıza Sms veya telefonla arama seçenekleri çıkacak. Gmail hesabınıza giriş yapıldığında aranmak istiyorsanız telefonla aramaya, mesaj almak istiyorsanız sms kısmına tıklayın. Sms kısmını seçtiğinizi düşünelim ve işleme devam edelim. Telefona mesajla gelen kodu isteyecek. Kodu girdikten sonra 2 adımlı doğrulama işlemi tamamdır. Bundan sonra Google hesabınıza giriş yapmak isteyenler şifrenize ulaşsa bile giriş yapmak istediklerinde sistem onlardan telefona gelen mesajı isteyecek. Mesaja ulaşmaları çok zor olduğu için sizde hesabınızı daha güvenli bir şekilde kullanabileceksiniz.

Gmail Neden Önemli? | Gmail Şifre Değiştirme

Kullanmış olduğumuz sosyal ağ hesaplarımızı bir e-posta ile alıyoruz ve o e-posta da genelde gmail oluyor. Eğer gmail hesabımızı iyi koruyamazsak sosyal ağlarda ki hesaplarımızı çaldırabiliriz. Kötü kişiler sadece hesabınızı çalmakla da kalmıyor profilinizde sizi rezil edecek paylaşımlar yapılıyorlar. Akrabalarımızın arkadaşlarımızın olduğu bu mecrada hiç kimse başına böyle bir şey gelmesini istemez herhalde.

Gmail’in önemi sadece bununla kalmıyor. Telefonlarımızda yedekleme hesabı olarak genel de gmail’i gösteririz. Yani telefonda ki rehberimiz, mesajlarımız, resimlerimiz hatta oynadığınız oyunlar bile gmail hesabımıza yedekleniyor. Yedekleme aslında iyi bir şey çünkü telefon değişikliğinde aynı gmail ile giriş yaparak hiç bir veri kaybetmeden yeni telefonumuzu kullanabiliyoruz. Ancak gmail’in çalınması durumunda bu bilgilere hem biz ulaşamayız hem de o bilgiler kötü kişilerin eline geçmiş olabilir. Gmail şifre değiştirme işlemini belirli aralıklarla yapmanız güvenliğiniz için daha iyi olur.

Gmail şifre değiştirmek için hesabınıza giriş yapın. “Oturum açma ve güvenlik” sekmesinin altında Google’da oturum açma bölümüne tıklayın.

gmail-kayit-ol-hesap-ac

Şifre yazısına tıklayın ve tekrardan önünüze gelen kısma eski şifrenizi girin. Son olarak yeni şifrenizi 2 defa girerek şifrenizi değiştirmiş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir