Discord Ne Demek? Discord Nedir? Discord Sohbet Uygulaması inceleme

oyun-ici-sohbet-uygulamalari

sohbet-etme-oyun-lol-csgo

Discord ne demek, discord nedir gibi sorularınızı bu yazımızda bulabileceksiniz. Oyuncular için çevrimiçi sesli ve yazılı sohbet uygulaması olan Discord’u enine boyuna inceledik…

Discord Ne Demek?

Discord kelimesini türkçeye çevirdiğimizde anlaşmazlık, ihtilaf gibi kelimeler çıkıyor. Ancak uygulamanın işleviyle ilgili en uygun kelimesi kesinlikle “gürültü” kelimesidir.

Discord Nedir?

Discord, oyuncular için çevrimiçi sesli ve yazılı sohbet uygulamasıdır. Bir oyuncu olarak, çok oyunculu oyunları oynarken çevrimiçi veya yerel ağınız üzerinden gerçek zamanlı olarak oyun ortaklarınızla sohbet edebilir ve konuşabilirsiniz.

Diğer tüm sohbet uygulamaları gibi, kullanıcılar birkaç basit adımda Discord kullanmaya başlayabilirler. Sadece giriş yapın, arkadaşlarınızı ekleyin, sohbet sunucusuna katılın ve arkadaşlarınızla sohbet etmeye başlayın. Daha fazla arkadaşınızı davet etmek için davetiye kodunu da kullanabilirsiniz.

Discord, oyuncuların genellikle oyun oynarken, özellikle de çevrimiçi çok oyunculu oyunlarda sohbet etmek için kullandıkları diğer VoIP programlarının yerini alacak şekilde geliştirilmiştir. Diğerlerine doğrudan mesajlar göndermenize ve hatta büyük gruplarda sohbet etmenize izin vererek çok oyunculu oyunlara uygun hale getirmenizi sağlar. Discord ile resimler, GIF’ler, videolar ve dosyalar gönderebilirsiniz.

Discord oyun topluluğu arasında popüler olan bir uygulamadır. Oyun dünyasından değilseniz veya bu dünyada yeni iseniz duymamış olabilirsiniz. Discord oyuncular için özel olarak optimize edildiği için diğer uygulamalardan biraz daha farklı.

Discord’a geçmek için çok daha fazla sebep var. Size tek tek detaylı söyleyeyim.

Sunucu Oluşturma ve Birleştirme

Discord, bir sunucu oluşturmanıza veya bir sunucuya katılmanıza izin verir. Discord’daki bir sunucu, takip edebilir ve o sunucuda sohbet edebilirsiniz.

Özel bir topluluğa sahip olmak istiyorsanız kendi sunucunuzu oluşturabilirsiniz. Sunucunuz oluşturulduktan sonra, sunucunun davet kodunu paylaşarak arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz. Aynı şekilde, diğer sunuculara da katılabilirsiniz, yani, bağlanmak istediğiniz sunucunun davet kodunu alın ve katılın.

Sunucunuzun kontrol panelinin sağ panelinden, sunucunuzdaki çevrimiçi kullanıcıların sayısını görebilirsiniz. Ayrıca, bir kişinin profilini görebilir ve onu susturabilir veya sağır edebilirsiniz. Dahası, herhangi bir kişinin rolünü ve izinlerini görebilir ve ayarlayabilirsiniz.

Kullanılabilir Güzel Arayüz

Discord, modern bir arayüze sahip kanallar arasında geçiş yapmanıza, bahse girme ve hashtag eklemenize ve oyun ekran görüntülerini görüşmelerinize yüklemenize izin verir. Hemen hemen tüm medya türlerini doğrudan sohbete gönderebilirsiniz.

Arayüzü, görüntüleri, videoları, dosyaları ve bağlantıları masaüstünüzden veya cep telefonunuzdan kolayca paylaşmanıza yardımcı olur. Uygulama sık sık yeni ve gelişmiş özellikler getirmek için güncellenir, örneğin, daha iyi sohbet arayüzü, daha fazla emoji, daha büyük gruplar için destek, vb.

Discord kullanmak için en önemli kritelerden birisi de discord’un reklamsız olmasıdır.

Discord, basit bir arayüzde güçlü özellikler sunar. Twitter biçimindeki hashtag’lere benzer şekilde Discord etiketlerini kullanarak arkadaş ekleyebilmenizi sağlar, ancak dört karakter uzunluğundadır. Ayrıca kayıtlı e-posta adresinize dayalı arkadaş önerileri de gösterir.

Ayrıca arkadaşlarınızı tek tek ekleyebilir ve sunucuların dışına mesaj gönderebilirsiniz. İstenmeyen kişilerden gelen doğrudan mesajları da engelleyebilirsiniz.

Uygulamanın gösterge panosu, farklı sekmelerde çevrimiçi, bekleyen ve engellenen kişileri görüntüler. Ne zaman bir mesaj alırsanız, Discord size kimin ne gönderdiğini anında anlayabilmeniz için size bir push bildirimi gönderir. Ayrıca, bir kişiyle veya bir kanalda sesli bir sohbeti birkaç fare tıklaması kadar kolay bir şekilde başlatabilirsiniz.

En sevdiğim özelliklerden biri de oyunun kaplamasıdır, bu da oyunun ortasında kimin konuştuğunu görmenize izin verir, tıpkı Facebook Messenger’ın Sohbet Başlıkları gibi. Dahası, ses düzeyini ayarlayabilir, sunucu veya kanalları değiştirebilir ve oyununuzu bırakmadan daha fazlasını yapabilirsiniz. Ancak, kaplama, Windows İstemcisi, DirectX 9 veya üstü ve OpenGL gerektirir.

Güvenlik Özellikleri

Discord uygulaması, sohbetleri ve diğer verileri otomatik olarak şifreler ve hatta büyük VoIP çözümlerinin aksine IP adresinizi korur. Arka uç sunucusu, DDoS korumayla çalışır ve sunucu sorunları durumunda uygulamayı başlatmak için çalışan otomatik bir yük devretme mekanizmasına sahiptir. Ayrıca, bir sunucu arızası durumunda, Discord, veri kaybını önlemek için otomatik olarak yeni bir sunucuya geçecektir.

Hepsi bu değil. Uygulama, gizlilik ve güvenlik özelliklerinin çoğunda paketlenir. Sunucunun ayarlarında, izinleriniz varsa, herhangi birinin ve herkesin rollerini ve izinlerini ayarlayabilirsiniz.

Yüksek Performans

Discord oyuncuları için özel olarak tasarlandığından, CPU’nuz üzerinde en az etkiyi yaratır ve bu nedenle oyununuzun performansını (yani en yüksek FPS oranlarını) etkilemez – sorunsuz oynamanıza izin verir. Ayrıca, Discord sunucuları dünya çapında dağıtılmaktadır ve böylece hızlı bir deneyim yaşamak için en yakın sunucunuzu seçip bağlanabilirsiniz.

Yerel uygulaması özel sürücüler veya karmaşık yapılandırma gerektirmez, bu nedenle kurulumun yapılması birkaç dakika sürer. Düşük gereksinimleri nedeniyle, tarayıcınızda da çalıştırabilirsiniz.

Ayrıca, ses kalitesinin çok küçük bir gelen sesi bile duyabileceğiniz kadar net olduğunu göreceksiniz. Bu aynı zamanda Discord gürültü bastırma, yankı giderme ve çok daha fazla özellik ile inşa edilmiştir.

Discord Müzik Botu

Discord sohbetlerinde discord botunu çağırabilirsiniz. Bu botun bir çok özelliği var. Örneğin sohbetteki bir kişi !play yazıp daha sonra birkaç kelime yazarsa bot youtube’da o kelime ile bağlantılı videoyu sohbetteki kişilere dinletir. !skip komutu listedeki diğer parçaya atlar.

Discord müzik botunu istediğiniz zaman susturabilir yine istediğiniz zaman sesini açabilirsiniz.

Sizde discord uygulamasını indirmek istiyorsanız; buraya, Discord’a kayıt olmak istiyorsanız; buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir