pilin-tarihcesi-bitikpil
Pilin icadı | Pil Ne Zaman icat Edildi | Pilin Mucidi Alessandro Volta
Ocak 22, 2018
etwinnig-proje-uye-olma
eTwinnig Nedir? eTwinnig Projesi – eTwinnig Live ve TwinSpace
Ocak 24, 2018
Tümünü Göster

Bitcoin Neden Düşüyor? – Bitcoin Tekrardan 10.000 Dolar Altına inecek mi? | Bitik Pil

bitcoin-yasak-vergi

bitcoin-neden-dusuyor-biitkpil

Bitcoin son zamanlarda devam eden düşüşüne devam ediyor. Pazartesi sabahına 10.700 dolar civarında işlem gören kripto para lideri bitcoin 10.000 dolar altına düşmenin eşiğinde. Takipçileri “Bitcoin Neden Düşüyor” sorusunu sürekli soruyor.

Geçtiğimiz haftaki ağır kayıpların çoğunu unutturmaya çalışan bitcoin toparlanıyor derken tekrardan düşüşe geçti. Geçtiğimiz cuma günü % 8’lik bir değerle bitiren bitcoin 10.475 dolara kadar inmişti.

Bitcoin, 15 Ocak tarihinden bu yana değerinin % 17,52’sini veya yaklaşık 59,27 milyar dolar piyasa değerini kaybetti.

Bitcoin Neden Düşüyor?

bitcoin-nereden-alinir

Yapılan para hırsızlıkları ve bazı ülkelerin kripto para alışverişini yasaklayacağı haberlerinin bitcoinin düşüşünde büyük etken olduğu söyleniyor. Son olarak dünyada ki bitcoin işlemlerinin %10 gibi büyük bir rakamına teşkil eden Hindistan’da kripto para alışverişine vergilendirme geleceği söylentisi ve Hindistan bankalarının bazı kripto para alışverişi yapan kişilerin hesaplarını dondurması bitcoin’i etkilemiş gözüküyor. Her gün vergilendirme, yasak gibi bir çok haber duysak da şimdiye kadar uygulamada bunlara pek rastlanmadı. Ancak Hindistan’da bazı bankaların bu şekilde hesap dondurması yatırımcıları bir çekimserliğe sokmuş olabilir.

Bitcoin Almalı mı Satmalı mı? Yatırımcıların Düşünceleri;

Yatırımcıların bir çoğu bu düşüşü fırsat olarak görüp bitcoin alımına devam ederken bir çok yatırımcının da yatırımının eriyeceğini düşünüp paralarını çektiği söyleniyor.

Her ne kadar sosyal ağlarda yatırımcılara yön veren kişiler uzun vadede kazanç olacağını söylese de bir çok yatırımcının düşüşten etkilenerek paralarını çektiği belirtiliyor.

Uzun vade söyleminin ne kadar uzun olacağı bilinmez ancak bu konuda uzun yıllardır ilgilenen kişilere sorduğumuzda bitcoinin toparlanması aylar sürebilir deniliyor.

Alt Coinlerde de Büyük Düşüşler Devam Ediyor…

Bitcoinle beraber bir çok alt coin de düşmekte. Buda yatırımcıya endişe veriyor.

Nitekim Türkiye’de ki yatırımcıların son zamanlarda ki favorisi QLC geçtiğimiz haflarda 3 TL civarında iken şuan 1.5 TL civarında işlem görmekte. Kucoin borsasının kullanmış olduğu Kucoin Shares de geçtiğimiz haftalarda 45 TL iken şuan 28 TL civarında işlem görmekte. Tabi bunlar şuan ki fiyatlar, denildiği gibi uzun vadede yatırımcısına kazandıracak mı yoksa daha da mı düşecek bekleyip göreceğiz.

bitikpil-bitcoin-dusuyor

alt-coin-kucoin-shares-qlc

1 Comment

  1. Halil dedi ki:

    Bitcoin bir yerde iyi patlayacak düşüncesindeyim ama bakalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir