Aliexpress Alışveriş Yapmak-Aliexpress Bedava Deneme ve Kupon

aliexpress-kupon-bedava-deneme-siparis

aliexpress-turkce-alisveris-yapma

AliExpress, merkezi Çin’de olan Alibaba Group’a ait bir sitedir. A’dan Z’ye pek çok ürün grubunu Aliexpress sitesinde bulmanız mümkündür. Ayrıca dünyanın pek çok ülkesinden aliexpress aracığıyla alışveriş yapmakta mümkündür. Aliexpress alışveriş yapmak istiyorsanız, aliexpress bedava deneme ürünlerin çekilişlerine katılarak hediyeler kazanmak istiyorsanız mutlaka yazımıza göz gezdirin…

Ülkemizde Faaliyet Gösteren En İyi ve En Güvenilir 5 Alışveriş Sitesi

Aliexpress Türkçe – Aliexpress Üye Olma

Aliexpress üyelik sayfasına girmek için tıklayın. E-posta, isim, soyisim gibi bilgilerinizi girin ve parola oluşturun. İşlemleri bitirdikten sonra yazmış olduğunuz e-posta adresine giderek hesabınızı onaylayın.

Onaylama işleminden sonra aliexpress sitesine yönlendirileceksiniz. İlk başta resimde gözüktüğü gibi site dilini “Türkçe”, para birimini de “Türk Lirası” yapabilirsiniz. Her ne kadar bu işlemi yapsanız da site tamamen Türkçe olmuyor. Takıldığınız noktalarda çeviri yaparak kullanabilirsiniz.

Aliexpress Alışveriş Yapmak

Alışverişe başlamadan önce hesabınıza bir adres tanımlayabilirsiniz. Bunun için resimde görüldüğü gibi önce sağ üstten “Merhaba” yazısının üstüne gelin. “My AliExpress” yazısına tıklayın.

Ardından “My Shipping Address” kısmına gelerek adres bilgilerinizi girin. Bilgilerinizi girerken Türkçe karakter kullanmayın.

Bu işlemden sonra artık alışveriş yapmanıza engel hiç bir problem bulunmamaktadır. İstediğiniz bir ürünü sepete ekleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Not: Adres kısmı şuan için mobil uygulamadan yapılamıyor. Sorun düzeltilene kadar bilgisayardan bu adres girme işlemini yapabilirsiniz.

Aliexpress Bedava Deneme Nasıl Yapılır?

Telefonunuzdan resimde gözüken “Bedava deneme” yazısına tıklayın. Karşınıza çıkan ürünlere bedava başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurular arasından çekiliş yapılır ve siz çıkarsanız belirttiğiniz adrese ürün gönderilir.

Her gün iki ürüne bedava başvurusunda bulunabilirsiniz. Şimdiye kadar 100 başvuruda bulundum. Geçtiğimiz günlerde yaptığım başvurudan biri üyeliğime çıktı ve adresime teslimat yapıldı. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey ise gelen ürüne puan verip, yorum yapmak.

Aliexpress Kupon

Aliexpress sitesinden alışveriş yaptıkça çeşitli kuponlar kazanabilirsiniz. Bu kuponlar 2 dolarda 10 dolarda olabilir. Bir sonraki alışverişinizde bu kuponları kullanarak ucuza ürün alabilirsiniz. Ayrıca bazen mobil uygulamadan girilen her gün içinde site size kuponlar vermekte.

Aliexpress Güvenli Mi?

Şimdiye kadar yüzlerce alışveriş yapmışımdır. Bunların içlerinden 3-4 tanesi adresime ulaşmadı ancak hepsi içinde geri ödeme yapıldı. Alışveriş yapmadan önce mutlaka satıcıya yapılan yorumlara göz gezdirin. Popüler satıcılar tercihiniz olsun.

Aliexpress Gümrük Sınırı 2018

Yurt dışından getirilen ürünlerde yaşadığımız en büyük problem gümrük. 2011 yılından önce 150 Euro üstüne gümrük vergisi alınırken 2011 yılında bu sınır 75 Euro oldu. 2017 yılında ise bu sınır 30 Euro’ya çekildi. Son olarak 2018 yılının başlarında da bu sınır 22 Euro oldu. Yani dolar kuru hesaplanırsa 27 Dolar gibi bir sınır çıkıyor.

Sonuç olarak şuan Aliexpress sitesinden 22 Euro veya 27 Dolar üstünde bir ürün sipariş verirseniz gümrükte vergi ile karşılaşabilirsiniz.

Eğer 4-5 ürün sipariş verdiyseniz ve toplamı bu sınırı geçerse pek sorun olmuyor. Çünkü ürünler farklı zamanlarda sınırdan geçiyor, bu sebeple de size vergi çıkmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir